GSprof Creative Commons License 2022.12.27 0 0 704

Még én is kísérletezgetem, de a Wifi-s megoldást két okból nem választottam.

1. Vagy az egyiket választom, vagy a másikat, mert 2500 Ft volt a futár... tehát megcsinálhattam volna, hogy megrendelem 1 RF-el külön + 1 WiFi-ssel külön de az még 2500 Ft lett volna.

2. Idén vásároltam egy ASUS RT-AX86S típusú routert újonnan. Egy RT-AC65P-t váltott. Eleinte remekül látta a Sony DSC-WX350B fényképezőgépemet. Nálam alapból WiFi-n mindenhol ahol lehet maximális védelem van beállítva. Jött egy Firmware frissítés, és azóta hiába állítom át WPA3-ról WPA2-re hiába kapcsolom ki a Smart Connect-et, 802.11ax / WiFi 6 üzemmódot, a WiFi Agile Multiband-et stb... van, hogy összejön, van hogy nem, szóval inkább visszaállítottam mindent fullra. Ez ugye 2,4 GHz-en jelent gondot, mert a kamera azon kommunikál, 5 GHz-en nincs gond. Viszont probléma, hogy az összes ilyen céleszköz mint amilyen a WiFi szobatermosztát, azok is 2.4 GHz-en kommunikálnak, így nem mertem bevállalni azért sem, mert ha azzal sem megy, akkor küldhetem vissza, vagy használhatom úgy ahogyan a Basic szettet. Annyi előnyöm lenne, hogy más, másik típussal is lenne tapasztalatom. Ha működne, akkor persze, telefonon keresztül, meg távolról lehetne menedzselni. Akkor vásároltam volna meg a WiFi-s verziót, ha támogatta volna legalább a WiFi5-öt, de ezek a célkütyük pont azért, hogy még a régi routerekkel is tudjanak kommunikálni csak 2.4 GHz-et tudnak, dupla modullal, meg nem kísérleteznek, mert csak drágítaná őket. 

Nálam az a helyzet, hogy Home Office van, elég sokat vagyok itthon. 

Előzmény: lapar (703)