Gixx-man Creative Commons License 2000.03.18 0 0 25
Szerintem a tobbseg nem azert mondja, hogy "vissza Erdelyt", mert most tenyleg talan okkal mondhatnank, hanem azert, mert az eddigi negy folyoszennyezeshez hasonloakat leggyorsabban es legegyszerubben ugy kerulhetjuk el, ha folyok forrasai mihozzank kerulnek. De belathatjuk, hogy ez csak egy gyenge urugy, de legalabb valami. Jobb ezt hangoztatni, mint olbetett kezzel varni, hogy a roman kormany bezarassa azokat a kornyezetveszeyes telepeket, amik ezeket a "baleseteket" okoztak.

Ha meg mi szennyezzuk a folyokat, akkor meg a mi kurva anyankat! Ennyire egyszeru...

Nem en mondom nekik, hogy ontsek azt a sok szarsagot a folyoba. Nekem elegem van az egeszbol, hogy a dusgazdag vallalkozopalantak (szerte a vilagon) keptelenek havi jovedelmuk toredeket is arra aldozni, hogy a ceguk ne artson a kornyezetnek! Ugy latszik ez Romaniaban is igy van, ahol az emberek, ha lehet, meg szegenyebbek, mint a hazai atlag, de nem is ok okozzak a bajt, hanem jelen esetben a "fourak" a bukaresti barsonyszekben, akik egy olyan ausztral cegnek adtak mukodesi engedelyt, melynek a mukodeset meg a sajat hazajukban, es Romaniat kiveve egesz Europaban betiltottak. Nalunk is kopogtattak, de elkuldtuk oket a busba. Nekem legalabbis ilyen ismereteim vannak a dolgokrol. Ha tevedenek, nyugodtan javitson ki barki es akkor elnezest kerek az irintettektol. Az az ausztral ceg biztos nem egy csod szelen allo valami lehet, hogy ha vilag masik vegerol idekoltozteti az egyig gyarat. De hiaba... amig a penz beszel es amig az emberek kapzsik, ne varjunk tul sok jot, vagy barminemu nemzetkozi megtorlast az uggyel kapcsolatban.

U.I.: szerintem ama cegeknek (mert tobbrol van itt szo), amik okoztak e "veletlen baleseteket", tobbe kerul megkenni a politikusokat, mint kerult volna megelozni ezt az egeszet.

Na mara ennyi, mert mar megint elszaladt velem a lo...