attila0325 Creative Commons License 2022.12.21 0 0 46094

Megjött a wifi panel a genus one-hoz, be is pattintottam. Egészen használható felülete van a telefonos alkalmazásnak is, de böngészőből is piszkálható. (www.ariston-net.remotethermo.com)

Mutat kazán állapotot, fűt/nem fűt, a rendszernyomást, lehet állítgatni az előremenő hőfokokat fűtéshez, HMV-hez, zónákat, időprogramokat, antilegionella paramétereit.

Be lehet állítani a fogyasztáshoz, hogy miben mutassa. Pénznem is megadható, meg a gáz / villany ára is, így ebből számol működési költséget. Feltételezem az égő aktuális teljesítményét

szorozza az üzemórával, majd ebből matekoz. Külön mutatja a HMV és a fűtés fogyasztási adatait, illetve az elektromos teljesítményt is, nem csak a gázt. Gondolom, ebből majd később havi bontás

is látható, mert találtam ilyen legördülő listát. Nyilván üres még minden, fél órája van bent a panel, és még be sem kapcsolt azóta a kazán.

 

Mutatja a HMV tároló aktuális és célhőmérsékletét is, meg a szervizmenüben beállított határértékek között lehet is piszkálni fel/le, illetve kapcsolható az üzemmód is.

 

Amint bent volt a panel, és bekapcsoltam a kazánt, kapásból aktív volt a wifi menü, és szépen világít a gombocskája is. A menüben pár bökködés kell csak neki. Először AP üzemmódban kell elindítani,

így a kazán létrehoz egy saját hálózatot, erre telefonnal vagy bármivel rá kell csatlakozni. Böngészőből IP cím alapján készülék egyetlen oldala megnyit, majd itt kell neki megadni, hogy melyik wifi

hálózaton kommunikáljon üzemszerűen. Meg kell adni a hálózati jelszót, majd a telefonon egy oké. Utána a kazánon is egy ok gomb, és már csatlakozik is.

Nem volt egy rakétatudomány. Amint ez megvan, a saját ariston fiókban a kazán menüjében kijelzett egyedi panel azonosítót meg kell adni, és ennyi.

 

Esetleges hibakódot push üzenetben vagy e-mailben tud küldeni. Lehet, kipróbálom, hogy elzárom neki a gázt, mi történik. Ahogy most nézem, beállítható neki hely alapon az időjárás is, feltételezem

akkor lehet értelme, ha nincs külső hőmérő valakinél.

 

Meglátjuk, mennyire mutatja majd pontosan a fogyasztási adatokat, most kíváncsiságból fel is írom a jelenlegi óraállást.