manta-z Creative Commons License 2022.12.21 -1 0 38763

Mi nem gondolkodunk ezen, hanem hallgatjuk és sajnos befojásolja a hangot. Amíg nem tapasztaltam ezt meg, ugyanazt a rizsát löktem amit te, főleg, hogy nekem ezt iskolában is tanították. Az ottani tananyagot felhasználva el is lehet jutni a multik polcán található (lo-fi) készülékek hangminőségéig, de sajnos nem tovább. Nem megyek bele most a miértekbe. És pontos műszaki magyarázatot sem tudok adni, hogy pl egy digitális SPDIF kábel és ugyanaz analóg interkonnektnek használva kb. ugyanolyan irányba viszi/befolyásolja a hangzást. Sőt az áramkörökben használt kondenzátoroknál is hasonló a jelenség analóg és digitális részben felhasználva? Miért? Igazából pontosan a fene tudja, de hallható és alkalmazható. Ezt ne próbáld megfejteni műszaki alapon. Az az 5 ember aki pontosan tudja hallgat róla mint a sír. A többi meg marketingszar amivel vastagon lehet keresni. Ez ugyanolyan mint a torzítás. Egyrészt milliárdokat költöttek arra meg marketingra, hogy műszaki paraméterek nagyon jók legyenek mert az mérhető és leírható egy színes szagos katalógusba. Az, hogy ócskául szól az nem számít. Két féle Ultra high-end gyártó van. Azért írom ezt, mert a high-end már elcsépelt lett gyakorlatilag kommersz szar hifikre aggatják már ezt a jelzőt. A kicsik nem tehetik meg, hogy feltüntetik a torzítás meg egyéb paraméterek jó részét mert a kommersz hifiben csilliárdokat áldoztak agymosó marketingre a paraméterek tekintetében ezekkel szemben mind hulladék lenne és nem eladható. A nagy múltú neveknek már van olyan húzóereje ahol néha ki merik írni az adatokat, hiába műszakilag rosszabbak mint egy 12 csatornás 400 ezerbe kerülő házimozi erősítőé amit a műszereknek terveztek. 

Előzmény: Alex Raps (38755)