attila0325 Creative Commons License 2022.12.16 0 0 46045

Szia!

 

 

Igen, azt tudom, hogy a wb6 sem egy új konstrukció, csak talán jobban oda kell figyelni a takarításra, hogy a "vasedények" ne rohadjanak bele.

Normál körülmények között a vízjáratai sem fognak eltömődni, meg a falvastagság sem egy papírlapé, abban is bátran megegyezhetünk :-D

 

Azért akartam volna először a tervezővel beszélni, mert tudom, hogy az ő munkái gond nélkül szoktak átmenni a helyi gázműnél (Sopron), és mivel mindig tele van,

amit lehet már nem vállal el szorgalmi feladat gyanánt, illetve egy telefon a gázműhöz, és ők megmondják, elfogadják-e adott esetben egyszerűsített cserében.

Párszor már találkoztam a gázos műszaki átvételt intéző emberükkel is, elég normális. Mikor a saját bekötésem kapcsán kellet a bekötő vezeték nyomvonalát módosítani,

akkor is elég segítőkész volt, és ő maga javasolt néhány papírforma kiskaput, hogy hogy lehet ezt gyorsabban csinálni.

Szerintem tájegységenként ez az, amihez tényleg nagy szerencse kell, hogy ilyen emberekkel sikerüljön ügyet intéz(tet)ni.

 

A tervezővel nem tudtam beszélni, viszont kedvenc gázszerelő keresztapámmal igen (ők amúgy sokat dolgoznak együtt az említett tervezővel), és mondta, hogy a viessmann

a jelenlegi körülmények között mehet egyszerűsített cserében, a bosch viszont nem fér bele ugye a hőterhelés miatt, elvégre az eleve 14 kW névleges teljesítményű.

A kéményhossz kapcsán kérdezgettem a minimum teljesítményről, és azt mondta, jó az elgondolásom, az 5 méter kéménnyel valószínűleg nem fog az sem 2 kW környékén menni,

szóval ez is mindegy. Amúgy elég jó véleménnyel van a bosch condens-ről, bár néhány panelcsere azért ezeknél is befigyelt már.

 

A gázvezetékkel amúgy tuti jók vagyunk, mert egy korábbi átépítés során ez már komplettan ki lett cserélve 22-es rézcsőre, szépen gázpress idomokkal megszerelve,

a régi hálós flexicsövek is lecserélve a sárga nyújthatóra, így van egy aktuális, néhány éves gáztervünk.

 

Az ariston kapcsán azt tudom, hogy amennyiben a vásárlástól számított 6 hónapon belül megtörténik a beüzemelés, akkor a beüzemelés napjával indul a garancia,

amennyiben később, akkor pedig a vásárlás napja +6 hónaptól. Nekem pont ez volt, mikor módosítani kellett a telekre bejövő gázvezeték nyomvonalán, ez meg csúszott a sok eső miatt.

Ezzel amúgy sajna most szembesültem. Mivel a beüzemelés napjára határozottan emlékeztem, hogy december 19, gondoltam itt az ideje megvenni a plusz két év garit.

Nos, ez bukó, októberben járt le a három év, szóval izé... Lehet, hogy nemsokára lesz eladó alig használt ariston alkatrésznek :-D

 

Szerintem nem lesz olyan rossz választás a viessmann sem. Majd az idő megmutatja.

 

+Viessmann adalék:

Az előző sorozatú Vitodens 100-ban sem az acélhálós égőfej van, hanem ugyanaz a lemezes, amit a múltkor tettem fel az új kapcsán. Keresztapámnak pont ez van a falon sok éve.

Előzmény: Sony Black (46044)