Patreides Creative Commons License 2022.12.03 0 0 159591

"Van ami műxik, másik meg nem, de milyen gép? Mert 70 éves gép azt jelenti, hogy 1970 környékét írunk"

 

.

Valójában ez egy egyszerű kis Certo Dolina II. gép, Tessar optikával, 1951-es.

Kb. tíz éve volt a kezemben, akkor még működött, az optika is tiszta volt, most valahol a régi cuccok között van valamelyik szekrény mélyén.

Nekem is csak egyszerű kis gépeim voltak, azok is megvannak még, egy Szmena 8 1970-ből, meg egy Zorkíj 10, 1975-ből.

Amit meg a mai napig használok, az egy Olympus C-770 2005-ből... Na , annak az optikáján már van két kis foltocska, pötty, belül a lencsék között (mintha a lencsék közti ragasztóanyag foltosodna), de egyelőre a képen nem látszik a hatása.

Komoly gépeim sosem voltak, én megelégedtem azzal, hogy amikor a gépen át néztem a világot, valahogy megváltozott a nézőpontom, és ez a képeken is meglátszott.

A legprolibb panelépületek közötti parkolóban is érdekes látványt lehetett találni, ha az ember figyelt.

És ez a hatás az emberre egy olcsó, kis géppel is létrejött, a lényeg az, hogy ott lógott az ember nyakában egy gép, és ettől mást látott, mást vett észre kicsit a világból.

Aztán a PC-n az IrfanView-ban az szépen elő is jött. :)

 

Előzmény: Jahno (159580)