Sumir Creative Commons License 2000.03.10 0 0 401
Azt hiszem PINGYI beírása a kulcs. Azt hiszem senki sem gondolja komolyan itt közülünk, hogy a magzatgyilkosság elitélésvel népszerűnek lehet lenni, pláne szavazatokat szerezni. Ha én politikus lennék, és elég cinikus, mindenképpen a teljes és államilag támogatott/dotált abortusz mellett lennék, ha optimalizáni akarnám a szavazóim számát. Szóval nem könnyű azoknak - és ebben az országban /is/ a választópolgárok többsége ilyen, aki akár felelőtlen férfiként, akár nőként már ölt magzatot. Pszichológiai közhely, hogy a bűnös mindenáron racionalizálni akarja tettét, sokszor a legvadabb ideológiákat gyártva utólag tette igazolására. PINGYI esetében: n é g y véletlen terhesség - hát ehhez bizony nagyon nagyfokú tudatlanság/felőtlenség kell. Nem vagyok vallásos, "csak" humanista. Mint már leírtam lehet ölni ezután is, tébé támogatással, úgyhogy nem kell a műbalhé, ami csak egy célt szolgál: az összes valamilyen formában érintett választópolgárt a baloldali pártok mellé állítani. Átlátszó, siralmasan átlátszó.
Előzmény: PINGYI (385)