nikita53 Creative Commons License 2022.11.06 0 0 218098

Üdv!

Sajnos megöregedtem emiatt eladtam a nagy a 2.0ás Alfát meg 2017 óta 10000 km ert ment az autó. A gazdasági válság is beleszólt. Vettem egy kis Polot mondván ez elég itt boltba járni. Elmegy a sapkás benzinnel. Viszont autót ennyire soha sem gyűlöltem meg mint ezt. Gondolkodtam, hogy veszek egy 147 est viszont megint abba a gödörbe estem, hogy a gyár nem ajánlja az E10 es benzint. Gázolajos soha sem volt a szívem csücske. Világ életemben Alfáim voltak. Nagyon hiányzik a mai napig. Ehhez tartozna a kérdésem, ha vennék egy 1.6 os benzinest és keverném az E10 est 100 as benzinnel vagy elmenne keverés nélkül E10 el is komolyabb károsodás nélkül?   Mint írtam fentebb nem igazán használom az autót évi max 2-3 ezer km. Az esetek 95% ban rövid városi utak, de az is többnyire ebben az időjárásban. Nyáron inkább motorral közlekedek. Szerintetek maradjak a Polónál vagy meg vásárolhatok egy benzines 147 est? Nem akarok kiadni több millió forintot új kisautóra a kihasználatlanság miatt. Nagyon megköszönném a segítséget amely korrekt és nem fellengzős kioktató módban íródik. Köszönöm, hogy elolvastad és javaslatot teszel.