Fricu1 Creative Commons License 2022.11.01 0 1 45470

Én nem értek a kazánokhoz (sem), de most ősszel a saját gyerekeimet is lebeszéltem a kondenzációs kazán beruházásról.

Más kérdés, hogy ők se fogadták meg a tanácsot, egy Baxi-t tetettek be, kb. egy hónapja megy, eddig OK...

(egy milla körül lett a vége).

 

Nagyon aggaszt a nemzetközi helyzet, ami ugye "fokozódik". Szóval, mire elkészül - talán nem is lesz gáz, amit elégethessen. Döglött lóra nem teszünk - szerintem. Én kivárnék, aztán ha rendeződik az orosz gáz beszerzése és a háború is befejeződik - hajrá!

 

Addig lényegesen olcsóbb és kockázatmentesebb a javíttatás. Van egy mester Újpesten (nem hatalmazott fel, hogy közöljem az elérhetőségét), de a gugliba beírod, hogy kazán panel javítás, kidobja.

A mi kazánunk paneljét is másnapra (!) javította, pedig azzal engedte otthagyni, hogy szerinte tuti más a baj, mert ilyen hibával még nem találkozott. Becsületére legyen mondva: szkeptikussága ellenére tesztelte és valóban hibásnak találtatott.

Meg is csinálta azzal a megjegyzéssel, hogy a "jó pap holtig tanul", archiválta is a hibát, mint új tapasztalatot.

És egy 20-asból megvoltam, én meg betettem és lett meleg.

 

Természetesen ez csak egy tanács, vélemény, a döntés a tiéd, nem beleszólni akarok.

Előzmény: odonbattya (45464)