topikolos Creative Commons License 2022.10.30 0 0 83792

Sziasztok!

Kicsit bizonytalan vagyok, lenne pár kérdésem.

Holnapig lehet még benyújtani az igényt napelemes rendszerre, ha a hálózatba is szeretnék betáplálni. 

Nekem elvileg van egy "megnyert" 100%-os pályázatom, amire a kivitelező nem nagyon akar rámozdulni, csak ha előre kifizetem az egész árát, és ha utalnak, akkor visszakapom. Ez a szempontjából érthető, ugyanakkor kicsit visszás.

Szóval be kellene adni az igényt, ugyanakkor lehet, hogy változás lesz kivitelezőben, így akár inverterben, esetleg telepített teljesítményben is a jövőben. 

Arra nem találtam választ, hogy ha beadom az igényt, megkapom az engedélyt, akkor azon lehet-e utólag változtatni, úgy, hogy ne kelljen újat beadni? Tehát az invertert/teljesítményt változtatnám esetleg. MVM területen vagyunk, elvileg 1 évig érvényes az engedély, ez idő alatt sok minden változhat.

Esetleg létezik olyan, hogy ugyanarra a HRSZ-re több igényt is beadok különböző paraméterekkel?

Még az is előfordulhat, hogy önerősen lenne megcsinálva, de akkor lényegesen kisebb teljesítményű rendszert telepíttetnék.

Köszi.