porcus Creative Commons License 2000.03.07 0 0 255
Süt a nap!
De arra azért kiváncsi lennék, hogy Ti, kedves egyetemisták az utóbbi idők megjegyzéseit mennyire érzitek magatokénak. A Murak ugyanis azt mondotta, hogy reggelente, mint mindennapi betevő falatot - veszitek magatokhoz az aktuálisan legfrissebb igét. (Azzal együtt, hogy nyilván más onnan nézve, és tán kevésbé érezhető magatokénak pl. egy "idegen" város kultirális koncepciója.)Engem mindenesetre sokkolt egy a közművelődésben dolgozó barátom kinyilatkozása, mely szerint az egyetemisták idióták, érdektelenek, továbbá színvonalas kulturális rendezvényen nyomukat sem látni.(Érdekes, hogy a polgármesterünk pedig a városlakó polgárokról mondott valami hasonlót...) De hogy lehet ez, kérdeztem én vissza,Vp talán külön kategóriaként szerepel a felvételi tájékoztatóban? Ugyanő hiányolta az alulról érkező kezdeményezéseket is, szerinte az igényeitekkel ostromolnotok kéne az intézményeket. (Az mindenesetre tényleg feltűnő lenne, ha több száz egyetemista bebocsájtást követelve ököllel verné a dimitrov -bocs- bezárt kapuját.)A továbbiakban pedig szintén jellemző a helyi kulturális lapokkal kapcsolatos véleménye, amely szerint nem jó ezeket elaprózni. Mindazokat, amelyek ezen területtel foglalkoznak: Vezsprémi Est, Múzsa, Veszprémi 7 Nap - össze kéne vonni. Mert egységben az erő! Visszakanyaradva a gondolat elejére... onnan nézve miként áll a dolog?
porcus

Előzmény: LÉGY (254)