ViziPucok Creative Commons License 2000.03.07 0 0 59
Újabb hétvége múlt el, újabb eredmények keletkeztek:
Először is némi segítség a törésekhez:
cim:
Ide feltettem egy képet, amin az első pálya látható (196kbyte). Elég érdekes így egyben az egész. Viszont rátettem a képernyők határait (vörös vonal), az elemek határait (zöld) és bejelöltem a leeső lapokat (cián). No persze a képernyők számát is ráírtam (narancssárga)
Akit csak a sima kép érdekel (114kbyte):
cim:
Ha valaki pedig fel akarja használni, akkor PhotoShop formában (2.2Mbyte):
cim:
Készül egy olyan, ahol a kód is látszani fog....

Egyéb:
Átnéztem az újdonságokat.
A pályák „szomszédolásával” meg lehet nézni az eddig rejtett 0D, 12 és 18-as pályát azáltal, ha betesszük szomszédnak. Ezzel a pályaszomszédolással egyébként nagyon jól el lehet játszani :):):) Képzeljük el, hogy kimegy balra, és bejön jobbról, és addig mehet balra, amig meg nem unja...Vagy elmegy balra, átjut egy másik helyre, jobbra már nem az van, ami volt, fel meg le van lent megint egészen más hova jut, stb...
Szadista kedvüeknek ajánlom: legyen a pálya közepén egy gödör. Alul nyitot, felül nyitot. Ezt olyan helyen játszuk el, ahol van egy őr is a gödör szélén! Na most írjuk át, hogy a pálya alsó szomszédja is ez legyen! Most odamegyünk és bedobjuk az őrt a gödörbe. Ha szerencsénk van az őr örökké csak zuhanni fog. Kiesik alul, bejön felül, és esik tovább......majd csak szörnyet hal....

A következő furcsaságot találtam (semmi hasznos eredmény nincs, csak elméletek):
Előszőr az első pálya részek most decimális címekkel:
2310-2311 = 0F 09
2312 = ellenőrző szám
2313-3032 = a pálya struktúrállis szerkezete (fal, ajtó, stb..)
3033-3752 = a pályaelemek atributumai (pl. kispia, nagypia, zöldpia, stb...)
3753-4008 = vegyes 1 (ismeretlen)
4009-4264 = vegyes 2 (ismeretlen)
4265-4361 = pályaszomszédok
4362-4615 = egyéb (szintén ismeretlen)
4616- = második pálya....

Az első vegyes a következőkből tevődik össze:
0E 09 09 07 03 79 6A 6D 6B 67 17 12 0E 09 09 07 03 .....ismétlődik
A 79 néha EA-ra cserélődik, de ennek nem találtam meg az eredményét...
Az egészben az a furcsa, hogy 255 byte. Ez a sor 0E 09 -el kezdődik, hasonlóan a pálya kezdéshez (0F 09), es ha ezt levonjuk, pont 10 db. szám, mint egy sor a képernyőn. Viszont 14 szer ismétlődik, ami sehogysem illik bele az ediggi 24×3×10-es rendszerünkbe. Mint ahogy a 255 sem. Hasonló a helyzet a másik két 255 hosszú vegyes résszel is...
Ezért próbálkozok most a vizuállis kép bevonásával. Igy talán sikerül megfejteni a hiányzó részeket.

Közben gubanc van az extránál, sikeresen lenyomtam file-ket, de valahogy nem tudok újakat felvinni. Igy egyenlőre szünetel. A képek címét leírom, ha végre felraktam...