IsKol Creative Commons License 2022.10.19 0 0 2097

15 napja pötyög, most már akár bornak is nevezhetném. Eddig ez a legjobb rozém ;-)

1 hete elérte a maximum erjedési hőmérsékletet (17,3°C) és azóta enyhe csökkenésben van. (hűteni nem kellett, nem úgy mint az Olaszrizlinget)

Valószínűleg pénteken leveszem a durva seprőről csak előtte "tartály-logisztikát" kell kieszközölnöm.

 

A léelvétel utáni maradék szottyos törköly - 94 kg - héjon kierjedt, múlt vasárnap az is elválasztásra került.

 

Az olaszra kell a figyelmet fordítani mert nem nagyon sikerült ülepítenem, szépen gyöngyözik de olyan mintha az "iszapból" néha kibuggyanna egy nagyobb gázbubi...

Amúgy az illata kellemes és még cukor is van benne. Nem tudom mikor kellene levenni a durva seprőről. (most péntek vagy következő szerda... amikor ráérek)

 

 

A fűtéshez vettem - CO2 macerációhoz - vettem elektromos ágymelegítőt meg polifoamot szigetelésnek de különböző okok miatt nem kellett használni.

 

Más:

találtam 4 fürt zweigeltet - csak rendesek voltak a tolvajok hagytak nekem is - amelyek 1. osztályú minőségűek voltak, szóval a növényápolásom megtette a hatását...

Előzmény: szervezkedő (2096)