Dexter810323 Creative Commons License 2022.10.11 -1 0 45318

Szia! CT200am van, és egy 2500W. tudomásom szerint az sem tud szekunder szivattyút. ha csak annyi kell hogy a 2 egyszerre menjen akkor egy relével "lelopod" a jelet a kazántól amikor indítja a saját szivattyúját. ha ettől több dolog kéne akkor dobd el a CT200-at és vegyél egy ilyet helyette: 

https://www.bosch-thermotechnology.com/hu/hu/ocs/residential/cw400--631729-p/

 

nálam most volt "fejlesztés" a fűtésben. eddig direktbe fűtött 11 radiátort a gázkazán (4 éve hibátlanul) viszont most kapott egy 750 literes puffert a rendszer, és a kazán visszatérőm egy medence fűtő hőszivattyút... elengedtem az időjárás függő fűtést gyakorlatilag, elméletben viszont megtartottam, mert kell a kazán és a puffer között az állandó keringetés (van napelem akukkal, nem foglalkozom a 1x watt állandó fogyasztással szerencsére) a kazán máshogy pedig nem keringet állandóan. úgyhogy görbe eltol jó alaposan, max vízhőfok 40 fok, ha hül a puffer 32 fok alá azonnal fűti hacsak a hőszivattyú épp nem tolja bele szintén a meleget, ez esetben vagy be sem kapcsol, vagy a meleg visszatérő miatt leáll a fűtés. viszont hogy a kérdésedre miért így válaszolok: kellett egy másodlagos szivattyú ami kiveszi a pufferből a lakás felé a melegvizet... sehogy máshogy nem sikerült csak úgy hogy egy sima smartlife be felcsatlakoztatható de minimalista kínai on off termosztátot tettem a lakásba... így a ct200 felel a pontos hőmérséklet kijelzésért és a puffer töltésért (utólag kicsit drága megoldás de ez van) a gagyi termosztát felel a pufferból a lakásba való fűtésért, a hőszivattyút meg felhőben tárolt feltételek indítják vagy állítják le, így az autómatikusan üzemel, de kikapcsolható bármikor vagy paraméterezhető... CT200 sokáig üzemelt egyedül, nem estem tőle hasra az első szezon után. nagyon erősen gondolkoztam rajta hogy teszek fel helyette akár egy sima ON OFF termosztátot... most így utólag végülis az lett belőlle

 

nem szakmám, szóval lehet más megoldás is ettől függetlenül...

Előzmény: goorsa (45317)