Artus000 Creative Commons License 2022.09.29 0 0 2516

Közel 20 éves Vaillant 24kW-os kazánunk kezd elgyengülni. Elég sok kommentet elolvastam, de sajnos nem vagyok műszaki ember, így inkább bíznék a hozzáértő fórum tagok véleményében.

 

Tények:

-mivel kétkörös fűtés van, nem kell nagyobb teljesítmény, (Másik tárolós Saunier Duval)

-elég az átfolyós (radiátor+melegvíz szolgáltatás a dolga),

-nem szeretnénk most kondenzációst (kéménnyel, mindennel)

-egy hasonló képességű, a szerelő javaslata alapján minél egyszerűbb működésű, megbízható kazán kellene,

-az ismert márkák mellett említett egy Warmhaus nevű márkát is (utánanéztem, török, ha jól láttam, de ott autót is gyártanak, tehát ettől még akár simán  lehet jó minőségű)

-olyan  kazán kellene, ami igénytelen és egyszerű, lehetőség szerint nem kell 2-3 év múlva lecserélni (arról nem álmodom, hogy ugyanennyit megy, mint a jelenlegi Vaillant, ha a felét tudja, már OK :)

 

Szóval megköszönnék tanácsot, hogy az egyszerű, tkp. belépő szint környékén most melyik márkát érdemes favorizálni, ami nem kiált 4 havonta szerelőért (nem kell nagy márka legyen, azok sokszor semmivel nem jobbak, mint kevésbé neves társaik) Előre is köszönöm a véleményeket!