Cichlid15 Creative Commons License 2022.09.27 -4 2 8237

Szia,

most jöttem meg tegnap Baliról. Az hogy mennyit költesz egy nap az rajtad múlik főként. Mivel az üzemanyag árak ott elmentek ezért most egy napra egy sofőr reálisan 600 000 körül van attól függően mennyire messzire akarsz menni. De ennyiből normál menettel meg van egy sofőr ez kb 8 órát jelent és olyan 2 órányi távolságot ha egyben autózzátok le.

 

FONTOS: amin tudsz spórolni az a taxizás. A hotelek és a taxik sokszoros árakon próbálkoznak vinni, DE töltsd le a GOJEK alkalmazást és onnantól kezdve fele-harmad áron mész mindenhova.

Ubud környékén pár kilométeres utakat 30- 50 000 körül megúsztuk, volt hogy messzebb mentünk 15-20 kilométerre akkor fizettünk 110 000-et.

Ha hotelben kérsz taxit vagy utcán szereznek neked, akkor sokszoros árra készülj.

 

Kaja: 

Ez nagyon attól függ mennyi a fogyasztásod. Őszinte leszek, nekem ezek a nasi goreng adagok kevesek.  Kevés benne a hús, nem sok az egész.

Én úgy hogy jól laktam warungban és gyümölcs dzsúszt ittam, desszert is volt valami olyan 250 000 körül jött ki 2 főre.

Mikor elegünk lett egy picit a warungos kajákból, akkor olyan 450-500 000 körül sajátunk színvonalas éttermekben, akár olaszt vagy mást. DE staeket, bélszínt ebből nem kapod meg. Azoknak az ára tányéronként 250 000. Üdítők 20-30 000 egy kis dobozos kóla, Fanta ilyesmi de ezek a 2.5 decisek!

Koktálok 80-100-120 000. Happy hournél 2 kapsz ennyiért.

 

Belépők: Majd mindenhol már minimum 40 000 a beugró, ezzel kalkuláljatok, valahol 80 000 is van. De a legtöbb a 40 000 fejenként erre számolj és nagyon nem nyúlsz mellé.

 

Alapvetően nagyon jó árak vannak még mindig a szigeten. Mi amikor sofőröztünk belépőztünk olyan napi 1 500 000-et költöttünk de mi 2 alkalommal is éttermeztünk, meg koktéloztunk is.

Mikor csak úgy jöttünk mentünk napi 5-600 000 dől megvoltunk. Amit megkívántunk megvettük, megettük, megittuk. Tehát mi így csináltuk.

Ez kb. 40 EUR naponta 2 főre! Ez lóxar! Nem nagyon tudok olyan nyaralóhelyet mondani ahol ennyiből ezt megcsinálod. Legtöbb helyen csak egyetlen étkezésre többet hisz ott 2 főre. Jó mi is ettünk olyan helyen ahogy egy vacsoránk volt ennyi de ilyen volt 2 alkalom  a 12 nap alatt.

 

Azt gondolom Bali még mindig nagyon olcsó. Ugyanezt a stílusú utazást nem tudnám megvalósítani ilyen hotelárakkal és ilyen napi költségekkel akárhogy gondolkozom pedig megfordultam pár helyen már Ázsiában is. Mindemellet Bali csodálatos. Az atmoszféra, a környezet, az emberek kedvessége. A legjobb helyek egyike ahol valaha jártam.

Előzmény: Gerti79 (8234)