moineau Creative Commons License 2000.03.02 0 0 171
Ebben eppen igazad is lehetne. Csak az a kulonbseg, hogy O azert kerult oda, mert elkovetett valamit. Azok akiket megeroszakoltak pedig egy eleten at kerdezhetik miert? miert? miert?
A masik pedig az nemi eroszakot elkovetoknek csak egy ici-pici resze kerul bortonbe a legtobbjuket fel sem jelentik nem hogy oda keruljon. Ez nem csak azert van, mert a rossz a jogrendszer meg szemetek a rendorok. Az akit megeroszakoltak van hogy fingja nincs mi tortent vele meg ha ez hulyen hangzik is es normalis ember szamara erthetetlen. Csak azt tudja, hogy valami rossz (ez inkabb azokra vonatkozik akikkel ez az elso normalis nemi kapcsolat elott tortenik) hogy valami nyomasztja. Aztan a gyerekek ez egy kulon tortenet: A gyerek eletnek szabalyai vannak pl hogy fel kell nezzen a felnottekre, hogy szot kell fogadjon nekik es ha rossz megbuntetik, idonkent nem is erti miert. Akkor kepzelj el egy gyereket akit megeroszakol egy felnott, valamit tettek vele, nem tudja pontosan mi az csak hogy faj es rossz es ezt egy felnott csinalja, normalis hogy buntudata van azt hiszi O csinalt valami rosszat van aki soha nem beszel rola annyira szegyenli magat stb. Ezt mar en sem tudom elmagyarzni ugy hogy megertsetek mert ezek az erzesek annyira irrealisak normalis halando szamara hogy hiaba is magyartaznam.
Szoval abba kene hagyni sajnalni a bunozoket meg azt mondani hogy Ok is megkaptak a buntetesuket es nekik is rossz most mar nyugodjunk meg ezzel az erzeseinket tiporjatok sarba. Ok megkaptak mert megerdemeltek, mi is megkaptuk pedig mi nem csinaltunk semmit. Ok tudjak miert, mi pedig minden nap feltesszuk a kerdest miert en? Talan tul rovid volt a szoknyam, tul feszult a nadrag a fenekemen? Tul kedves voltam es batoritasnak vette, tul agressziv es felmergesitettem? Vagy ramosolyogtam es azt hitte le akarok vele fekudni vagy nem figyeltem ra elegge es megsertodott? Ezer es ezer hulye es ertelmetlen kerdes ami buntudatot ebreszt az emberben foleg az olyan bekopesek hallatan mint itt lejjebb valaki aki kozolte hogy a "kis miniszoknyas atlatszo bluzban rohangalo ribancok akik miatt az utcan felall a farka megerdemlik" (nem szoszerinti idezet). Aztan jon amikor legkozelebb szembe talakozol egy masik emberrel es akkor most mit csinaljak? ha akkor valaki tul kedves nem tudsz mit csinalni rosszul leszel ha azt mondja valaki akit nem ismersz hogy szep vagy, mert nem tudod mit valaszolj hogy ne legyen se tul ilyen se tul olyan es csak felsz es felsz es azt sem tudod mit csinalsz. Mert nem tudod hogy szep vagy vagy nem csak azt tudod hogy olyan vagy akivel ezt egyszer mar meg lehetett csinalni buntetlenul es ha egyszer meg tortent ki akadalyozhatja meg hogy megegyszer megtortenjen, mert neked mar egyszer nem sikerult. Ezeket a hibbant reakciokat az emberek nem ertik es elkezdik rad aggatni a jelzoket; jot vagy rosszat. Van hogy az ember megprobalja a gondolatait ellensulyozni szineszkedessel akkor lesz tul kihivo vagy feltuno akkor meg ez a baj es akkor is jonnek a jelzok es ezt nagyon rossz megelni, mert azt erositi benned hogy mar megint rosszul csinalod es ezert megint meg fognak buntetni. Meg egyszer megismetlem tudom, hogy normalis emberek szamara ez a fajta gondolatmenet felelmetesen elvont es elkepzelhetetlen miert gonol valaki ilyeneket de ez akkor is igy van. Ez allando felelem masoktol, a masok ralad alkotott velemenyetol. Nagyon nehez megkuzdeni vele es csak rengeteg turelemmel lehetseges es ha nem vagy egyedul de segitenek. Egy pszihologus segithet de csak ha nem egyedul O van, mert a legfontosabba korulotted elok a bizalmadat elvezok velemenye es segitsege ha egyaltalan mind ezek utan meg van ilyen.
Tisztaban vagyok vele, hogy valmilyen buntetest ki kell szabni azzal is hogy amit mi erzunk az nem objektiv. Viszont akik ezzel foglakoznak azzal kene tisztabn lenniuk mit erzunk mit elunk meg es hogy ha ezeket az embereket nem kontrolaljak gyogyitjak kezelik akkor amiutan kijonnek ujra fogjak kezdeni. Mellesleg kulfoldi statisztikak bizonyitjak hogy aki egyszer elkovetett nemi eroszakot az megint meg fogja probalni akar volt bortonben akar nem. Eleg kevesszer fordul elo hogy egy feljelentes es eliteles kozben nem derul ki hogy nem csak egy aldozat volt. Csak hat errol beszelni...
Es kezdhtenem elorol az egeszet...

moineau

Bocs -Gee- ez nem szemely szerint neked szolt de mikor neked elkezdtem valaszolni ezek jutottak eszembe.

Előzmény: -Gee- (166)