Carina_S Creative Commons License 2022.09.21 0 0 158934

Ezt nem tudom, de a kész 4,5 órás filmet kiírtam egy olyan leszigetelt belső mappába a merevlemezen, mintha az lenne a kész DVD -- tehát amiről egy az egyben ki is lehet írni a kész filmet a DVD-re, és nagyobb lett mint 8,5 GB, konkrétan 9,8 GB lett a kész DVD-méret! Magyarán szólva olyan hosszú a film, hogy az csak 2 DVD-re fér rá ((amihez előbb -- egy nálam "szerencsére"* meglévő -- vágóprogrammal fel lehet osztani két egyforma méretű részre, ami már felfér a 8,5 GB-os kapacitású "Double Layer" formátumú ("DB") -- (= azaz, DVD-9es formátumú!) -- DVD-re)). De ezen nem lepődök meg: a videotékákban is volt úgy régen, hogy a nagyon hosszú filmeket 2 DVD-s filmcsomagokban adták el, mert akkora méretű volt a teljes film. Na most -- a saját készítésű DVD-filmemmel -- is pont így vagyok én is: csak 2 DVD-re fog ráférni... .. . :-O! De nem baj, a fő hogy a filmem készen majd jó minőségű lesz!

 

*Szerencsére: igazából ez nálam nem szerencse dolga: annyira beleástam magamat a DVD-filmkészítésbe már régebb óta, hogy mindenféle profi szoftvert beszereztem már jó régen hozzá, és az asztali gépem szinte kizárólag erre a célra van fenntartva: azon vannak a DVD-készítő szoftvercsomagjaim. ;-)!

Előzmény: Gorcsev (158901)