uhi Creative Commons License 2000.03.02 0 0 9
Üdv, felvettem a topicot a kedvenceimhez. Szeretem az utakat, főleg ha sín is van a közepükön. Ez itt kicsit off; na jó, a sín nélküli utakat is előszeretettel használom, és nagyon várom, hogy jó vonalvezetésű, jó áteresztőképességű és futóműtisztelő minőségű utak legyenek végre ebben az országban. No és sok kerékpárút, mert autósként bosszant a keskeny úton imbolygó kivilágítatlan ittas kerépkáros, (józan) kerékpárosként meg a sok bunkó autós, aki 10 centire megy el mellettem. Városi és ország utak egyaránt. Valószínűleg kell sok autópálya is, de ezzel kicsit úgy vagyok, mint a 4-es metróval: egyetlen irányt kiszolgáló nagy kapacitású gerincet ne a többi sok sok irány kiszolgálásának rovására építsünk. Néha kicsit úgy érzem, hogy itt is az jelentkezik, hogy politikailag jobban eladható egy autópálya, egy metró, mint sok sok alsóbbrendű utat, villamos vagy autóbuszvonalat normális állapotban tartani, az igényeknek megfelelő kapacitásúra megtervezni.

A közlekedés nem szakmám, villanyász és informatikus vagyok, számítógéphálózatokat tervezek és üzemeltetek, ahol a feladat hasonló a fentiekhez: forgalmi igényeket kell kiszolgálni megfelelő sávszélességekkel. Lehetőleg úgy,hogy ne legyenek szűk keresztmetszetek és ne legyenek feleslegesen nagy kapacitások drágán beépítve: legyen "egyenszilárdságú" a hálózat.