JPmiaou Creative Commons License 2022.09.18 0 0 23796

A feleségek alapján legalább tíz különböző Kirnbauer János járt Felsőlövőre templomba 1838 és 1866 között, tehát semmi garancia, hogy aki 1858-ban a Neubau-i Fehér Sas-ba érkezett, az a Graf Rosina férje volt. (Hogy az újság miért tartotta érdemesnek jelenteni ezen érkezést, azt el nem tudom képzelni.)

 

Graf Rosináról szólva, az említett két hiányzó gyerek keresése közben ráakadtam egy harmadikra: 1852-ben (tehát félúton Johann 1850 és Johanna 1854 között) született Felsőlövőn egy Kirnbauer Zsuzsanna. A keresztelési anyakönyv másodpéldányába szülőkként Johann Kirnbauer-t és _Theresia_ Graf-ot írtak. (https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS54-WQFL-X?cc=4133831 38-as sor.)

 

Ilyen szülőkkel ez az egyetlen keresztelés Felsőlövőn 1828 és 1873 között, tehát biztos vagyok benne, hogy ez már megint egy Terézia-Rozina névcsere. Ezekről pár évvel ezelőtt kérdeztem különböző fórumokon, de nem emlékszem, hogy itt is kérdeztem-e. Arra emlékszem, hogy senki sem tudott arra biztos választ, hogy mi az a közös becenév vagy egyéb ok, ami miatt ezt a két nevet néha felcserélték. Van valakinek erről most itt ötlete vagy adata?

Előzmény: Prelleg (23793)