Jon Creative Commons License 2000.03.01 0 0 69
rizo

A buborek tenyleg nem tul jo hasonlat, de pld egy narancs az mar igen. Tudjuk milyen a hej 16km- ig. De aztan? Vulkankitoresek oke, de mitol olvad meg a kozet stb? Ha egy izzo mag a kozpont miert nem merheto barmilyen hoforras jelenlete? Ha tul messze van, akkor meg nem ertem, a magma miert nem szilardul es hul ki mire ide feler onnan.

Persze laikus vagyok, de akkor sem ertem ezeket.

Ugytudom szeizmografokon merheto egy allando csikorgo - surlodo alapzaj, vagyis a kereglemez egyaltalan nem egy szilard valami. Szoval nem tudni mi van alattunk...

A szeizmogrammok erre nem adnak magyarazatot, plane hogy a foldrenges lokeshullamai is a felszinen terjednek. (Ugyertem egy foldrenges lokeshullam nem megy lefele, mert akkor a fold ellenkezo oldalan is lehetne merni, nem?)

Vissza az alap temahoz, a foldon volt nehany borzalmas katasztrofa amit nem lehet masra fogni mint hogy a fold valamiert eltert a szokasos forgasi sebessegetol es szogetol. Nem feltetlenul egy nap alatt es nem globalisan, de ugye szegeny dinoszauruszoknak ez mar mindegy... foldtorteneti szempontbol hirtelen haltak ki.

En sem latom egyertelmunek az egyuttallas veszelyes mivoltat. Aggodalmat azert erzek, mert egy forgo gombon ulunk ami neha fura dolgokat csinal, es maximum elmeletek vannak arra miert.

Sajat elmelet: ha a gravitacio olyan energia mint a feny, akkor nagy tomegek ugy iranyithatjak mint azt (lasd fekete lyuk elmeletek). Lehet, ez a mostani egyutallas azert kulonleges, mert a nap a tobbi bolygo gravitacios eroit a fold fele fokuszalja, illetve elteriti pont neki a foldnek.

Jon

Előzmény: rizo (68)