Kedves mupe!
Ha észrevetted, harvey-val már értekeztünk a Campus értékéről ill. értéktelenségéről e topicban. Nem feltétlenül ez az, amiről a dolog – hadd írjam le még egyszer: itt és most – szól. Sokkal inkább arról, hogy jónak látja-e az egyetem, hogy egy adott esetben fügetlen, szókimondó – azaz akarom mondani, egy szervilis „üzemi laphoz” képest legalábbis mindenképpen függetlenebb és szókimondóbb – lapot támogat-e, vagy rövidre zárja a kérdést és „a pénzemért már legalább rólam jót és azt amit akarok” – egyébként a marketing-pr álláspont szerint abszolute respektálható – igényével áll elő, és akkor aztán tényleg az lesz, ami lett. Csakhogy a sajtó elvileg nem csak erről szól, és ebben az országban – ahol bárminek is k*rvára kevés köze van ahhoz, amit független újságírásnak lehetne titulálnunk – ezt sokan abszolute nem veszik észre. Egy kari lapnak persze – mondom minden bántó szándék nélkül – ugyebár nem igénye, hogy függetlenségről álmodozzon, de ez más kérdés.
Aztán. Az újság színvonala valóban nem emelkedett az egekbe az elmúlt időszakban, ráadásul nem vette a kutya sem: na pont ez az, amin változtatni kellett volna. A szerkesztőség úgy látszik, volt annyira rövidlátó, hogy ezt nem tette meg: sajnálatos. Valóban nehezebb lett volna kinyírni a Campust, ha állnak is mögötte.
Az egyetemi lapnak meg azért nincs létjogosultsága a PTE-n mert a különböző karok hallgatói anyáznak egymásra, mondod te. Csoda? Ha egy kari lap szerkesztője is fennhangon hangsúlyozza különállását – bölcsész az egyetemi lap, azoknak szól, nem nekünk – melyet gondolom maga a kari lap is kiemel, lehet-e másképp? Én speciel nem tudok arról, hogy a közgazdászokat – jogászokat, ttksokat, pollackosokat, feefiseket stb. – eltiltották volna az egykori Campustól.
A lapalkotást, a lelkesedésből történő írást meg hagyjuk a karokra: ezt nem gondolhatja komolyan az, aki látott már valaha igazi újságot, esetleg újságírót. A lelkesedés abszolút nem az amatőrizmus privilégiuma, ezt valaki vagy úgy csinálja, vagy sehogy. Amiben egyetértek: az önkontroll valóban nagyon kevés volt az egykori egyetemi lapban, nem látták igazán szerkesztői – azaz sehogyan sem látták az utóbbi időben – hogy mire is van szükségük a reménybeli olvasóknak. Kár.
e_m