Tybald_ Creative Commons License 2022.09.05 0 0 95087

Erről (is) lemaradtam:( így jár aki szökőévente néz be az indexre.

 

És, hogy ON is legyek Maci_P májsztró néhány előző évjáratos borát most sikerült átvennem és megkóstolnom:

 

Vadászvölgy Birtok - Solaris 2020: Lelkemre kötötte a "gazda", hogy jól hűtsem be a magas alkohol miatt, és milyen jól tette! Kellő hőfokon nem lóg ki az  alkohol, és mintha nagyszemű fehér szőlőt ennénk olyan ízélményt hagy a bor ahogy kortyoljuk. Nem vékony cucc, feltételezem ezért is bírja el a test és a sav a magas alkoholt. erős 5p

 

Vadászvölgy Birtok - Fekete Muskotály 2020 száraz siller bor: Annyira jól csúszott, hogy mire újra tölthettem volna, a társaság már elpusztította az üveg tartalmát, így csak halvány emlékem, hogy mintha a sava egy kicsit nekem sok lett volna, egyébként kellemes tétel 4-5p között

 

Vadászvölgy Birtok - Nimród 2020 száraz siller bor: Ezen már nem kellett osztozni, így tisztán emlékszem rá, hogy a kettő közül nekem ez jött be jobban. Illatban és ízben is gyümölcsösebb, jó egyensúlyban van, a 13-as alkohol csak a harmadik napon kezd el feltűnni, amikor a gyümölcsösebb jegyek kicsit már fakulnak. 5p

Mindkét siller messze jobb mint a szekszárdi egyensiller-fuxli mezőny!

 

+1:

Szászi Birtok - Badacsonyi Rózsakő 2018: Eddig nekem a Szászi borok mind bejöttek és ez a tétel se kivétel. Kellemes, de nem tolakodó illatok, ízben is eléggé rendben van, savak is a helyükön, naplementés stégen csillezős hangulathoz tökéletes. erős 5p

Előzmény: csite (95073)