Dexter810323 Creative Commons License 2022.08.24 -1 0 45044

Szia, bármit megosztok itt is, hiszen azért van a topic hogy tapasztalatot cseréljünk (jó esetben legalább is). a direktben villannyal fűtés nem lesz gazdaságos. ha eltekintünk a rezsicsökkentéstől jelenleg úgy lőtték be az árakat, hogy kb egyformák lesznek a villany és a gáz. persze megint megcáfolhat aki jobban számol. én úgy tudom hogy 1m3 gáz = 10.55kw áram amiből ha levesszük a rezsicsökkentést, kijön hogy 747ft/m3 majdnem = 10.55*70,6ft (744,83ft/10.55KW) vagyis egál. en ezért elengedtem a fűtőpatron lehetőségét. lesz 2 azért, mert abban hogy villany lesz jobban bízom mint abban hogy zavartalan lesz a gáz szolgáltatás... de ez az én paranoiám. viszont mivel nem vagyok a saját magam ellensége nálam megoldást hozhatna egy levegő víz hőszivattyú... de nincs most rá keret, nem volt betervezve, így marad a medencefűtő verzió. gyakorlatilag pár paramétert leszámítva azt csinálja mint a nagyok... elméletben. ha COP1.5 lesz is olcsóbb mint a direktbe fűtés villannyal... társasház, nem lesz soha H tarifám. ha nem ebbe a topicba való átmehet máshova, viszont évek alatt sok okos dolog derült ám itt ki. meghát végül is a gáz még érintett benne :D 

Előzmény: Celtis (45042)