TOTIB Creative Commons License 2000.02.25 0 0 4548
Rubens Barrichello tesztelte a második F1-2000 -est Mugellóban, és 23 kör megtétele után 1:25:742-es legjobb idővel zárta a tesztet (Mugello lap record : 1:24.850, M. Schumacher), és azt nyilatkozta, hogy csak néhány probléma adódott a géppel, ezt az időt csupán az új autóval megtett 5. Körben teljesítette, ami nagyon jó teljesítmény. Mára egy tökéletesebb beállítással, egy mégjobb időt ígér.

Schumacherrel nagyon jó a kapcsolata, nem férnek meg egy pályán, Sumi el is vonult Fioranoba tesztelni.

Mellesleg nem tartom jónak a Ferrari taktikáját. Évek óta hazai pályákon tesztelnek, míg a többiek egy helyre összegyűlve, egymást kerülgetve, jó kis versenyeket vívva tesztelgetnek. Így aztán a szezon elején rendre állva is marad a Ferrari, alig győznek visszakapaszkodni. Jó én megértem, hogy Sumi senkit sem szeret, aki őt meg képes előzni, na de hogy a csapattársának mért kell olyanná válni mint Ő, azt nem fogom fel. Örvájnt néhány éve kifejezetten kedveltem, elég szimpatikus volt, de Sumi mellett kiábrándultam belőle. Rubinhot kedvelem, de tartok tőle, hogy a Ferrari kihúzó politikájával nem sokáig fogom szeretni.