Törölt nick Creative Commons License 2000.02.25 0 0 46
Kedves egyetemisták, hát nem szégyellitek magatokat? Nekem kell felráznom a topikot kezemben az UTEFM zászlóját lobogtatva? Nekem, akinek Magyarországon érvényes felsőfokú végzettsége sincs? És ha lesz, az se egyetemi, hanem főiskolai? Igen, afelé tartok. Levelező gazdálkodásira járok egy főiskolán. Jártam már főiskolaszerű helyre, de a finomkodó magyar államizgatásnak ez nem elég jó. Csak az EU-ban ismerik el felsőfokú végzettségnek ezt a post secondary valamit. Pedig hasznos volt és sokat tanultam belőle. Egyrészt az anyagot, másrészt a nyelvet. Mindez ugyanis Ausztriában folyt, Wiener Neustadtban, vagy Bécsújhelyen, ha valakinek így jobban tetszik. Sopronból ingáztam naponta. Érdekes volt számomra: egyrészt minden iskolám 10 percre volt gyalog, másrészt pedig külön izgalmat jelent nemzetközi léptékben ingázni. Igaz, nem olyan őrült táv, 34 km, 45 perc az óránként járó vonattal. Az estéimet Sopronban töltöttem. A diákélet meghatározó elemei a Soproni Egyetem hallgatói voltak: erdészek, fások, no meg a művészek (belsőépítészek, akiket a "tradicionális" karok hallgatói nem tartottak sokra). Ezzel el is értem ahhoz a ponthoz, miért is írtam most ide. Nem az egyetemisták kedvéért általában. Egyetlenegynek akartam örömet okozni és mosolyt csalni ajkaira. Remélem sikerült. Akire gondolok, tudja, kiről van szó és úgyis ad magáról életjelt :-)

Macibb