herrkz Creative Commons License 2022.08.15 0 0 4225

Sziasztok! Kb másfél éve elő elő fordult, hogy a jobb szemem előtt mintha valami fólia lenne. Vagy köd és csak körben a periférian volt éles és tiszta a kép. Azonnal küldtek a szemklinikara. Vizsgaltak két napig. Semmi. Talán mikrokeringesi probléma volt. Közben elmúlt a jelenség. Aztán egy hét múlva újra. Megint a klinika. Semmi. De, van kezdődő szürkehályog. Nem attól nem látok, de meg lehetne műteni, hátha. Így nem mentem bele. Kb egy éve viszont már nem múlik a homály. Újra Szemklinika és utána Bajcsy kórház is, ismerős ajánlására. Mindkét helyen: nem tudják mitől látok homályosan, de ha gondolom, megmutik a szürkehályogomat. El is végeztek minden vizsgálatot és lencsetervezest mindkét helyen. Egy éve! Sajnos már a bal szemem olyan szinten romlott ez idő alatt, hogy már a szemüvegek nem jók, amik 2 éve készültek. Most raszantam magam a műtétre. Hátha... De nem lesz újra lencsetervezes stb, hiszen már van. Ez jól van így? Az egy éves vizsgálat alapján jó lehet? Köszi a segítséget és bocs a regenyert! Egyébként 60 éves vagyok, ha ez számít.