Törölt nick Creative Commons License 2022.08.12 0 2 16805

Az ókori írásos archívum többségét említetted, mint inkább muszlimok, mintsem keresztények pusztításának áldozatait... nem tudom miért mentegeted a tömeggyilkos történelemhamisító élősködő, még ma is hatalomba furakodó kereszténységet... tudjuk pontosan, hogy ordenáré hamis vallás... egyetlen céllal: a tömeg tévelygése, mint hatalmi feltétel... akik pár száz éve is még, ezekkel a kutatásokkal a zsebedben csont nélkül máglyáztak volna kéjesen, mint sátánista káromló pogány eretneket...
Ne hidd, hogy számomra különböznek, egyik kutya másik eb... és amúgy nem csak terror-rémtetteik, társadalomrombolásuk... de szerintem a poszthellén területeken a keresztények végezték el a múlt tudatos eltörlésének oroszlánrészét... hogy más magán gyűjtemények, kisebb nagykönyvtárak is voltak, azzal sokra nem megyünk, mivel ha meg is vannak, nem férünk hozzájuk, nincs semmi történelmi diszponációjuk...

Babilon és Ninive könyvtárait, ha jól tévedek, mazdaista perzsák pusztították el (még mindig semmi Allah), aztán ami meg menekült ugyebár Ktésziphon és Perszepolisz nagy könyvtáraiban, azt valóban már az arab martalócok gyújtogatták, kérdés, hogy akkorra mennyi maradt az értékes ókori, sumer-akkád, asszír és hellén tanokból ill egyéb irodalomból... szerintem nem sok, mint ahogy Alexandriában, mire ott a muszlim hozzáfért az iratokhoz gyújtogani, már túl sok kárt nem tudott okozni...

Az ősi Szíria kincsei 364-ben semmisültek meg, amikor a rómaiak felgyújtották az antiókhiai könyvtárat. lehet hogy még nem keresztény rómaiak voltak, de neccesen közel...

A Konstantinápolyi Birodalmi Könyvtárat 1204-ben pusztították el a keresztesek, a negyedik keresztes háború folyamán.

A yukatáni maja kódexeket 1562-ben égették el a konkvisztádorok De Landa püspök beszámolója szerint.

A burmai királyi könyvtárat 1887-ben gyújtották fel a brit csapatok. Kivétel nélkül keresztény múltrombolás, hiszen azt kellene higgyük nekik, hogy a Teremtés kb 6000 éve volt. Az iszlám sikeresebb terrorvallás, hiszen országaik középkorban rekedt rabtáborok, szesz- és szextilalom, nők extrém elnyomása, szekularizáció nincs... mindenkinek kuss és allahakbar... történelmi tetteik inkább csak pontot tettek az í-re helyenként... szerintem messze nem okoztak annyi kárt, mint a kereszténység, de ez persze csak vélemény...

Előzmény: Schenouda (16799)