hutp Creative Commons License 2022.08.12 0 0 11965

Nos, megérkezett, amit rendeltem, a G5600UE-1DR modell. Számomra ez egy tökéletes G-Shock, mert minden van benne, amire szükségem van (világóra, stopper, visszaszámláló, napelem meghajtás) és semmi olyan, ami nekem felesleges (bluetooth - amennyire utánajártam, semmire se jó, de amúgy se vonz, multiband - szerintem ha egy óra szinkronizál, akkor az már nem óra, csak egy rádiójel-vevő). Más G-Shockok is tudják ezeket, de azok meg azért nem jöttek szóba, mert nem akartam se olyat, amiben van mozgó alkatrész (szerintem az eléggé ellentmond a G-Shock lényegének), se olyat, ami nem négyszög alakú és kicsi.

Akit esetleg érdekel: kiderítettem, hogy miért nem találtam sehol ezt a modellt. Nos, az van, hogy itthon kapható a DW-5600, ami majdnem így néz ki, de nem szoláris (valamint az A gombja elég nehezen működtethető), meg van a GW-M5610U-1, ami fényenergiás ugyan, csak nem tetszik a design-ja. Ez a modell pedig mindkettő előnyeit ötvözi a hátrányok nélkül. Annyi gond volt vele, hogy ezt az ázsiai piacra gyártották, elvileg nyugaton nem lehet kapni. Én a timestore-on keresztül rendeltem meg, ami egy szlovák viszonteladó cég, az óra tökéletes állapotban érkezett, papírokkal, és már másnap megjött. Mindenkinek ajánlom!