Gedeon Creative Commons License 2000.02.23 0 0 67
A topick nyitás apropóját adó jogán engedtessék meg nekem, hogy kissé beleböfögjek a sorok közé.
A hírt pénteken 9:30-kor közölte az új góré, aki új listát csinált, ami ellentétes a régi góré elképzeléseivel. A pofa alap rulez mostanság.
Az indoklás statisztikai.
A traumátol leszakadt pofám miatt nem bírtam közölni vele azon hitvallásom, miszerint a statisztika az az aljas eszköz, amivel a közgazdészek minden egyes hazugságukat bizonyítani tudják a matematika színtiszta tudományát felhasználva aljas ténykedésükre.

Nem egyedül vagyok ezzel aproblémával.
Közvetlen környezetemben 12en vagyunk (köztük még két kedves tasztaltárs). Az (volt)üzem területén 50-60 kolléga. Országosan 4000ről beszélnek.

A tragédia az egészben az, hogy közben az egész "létszámracionalizálás" (jó hüjje szó mi?) totál ésszerűtlen, szakmaiatlan. A vezető székekbe a leggátlástalanabb tuskók kerültek, akik a szemellenzőjük mögül esetleg csak a seggük felé látnak.
Mire észbekaptam (hétfő reggel) már esélyem sem volt arra, hogy az iparon belül maradjak.
Különben is:
- a nyelvemet inkább ízlelésre használom
- helyettem más olyan kollégát tettek volna ki, akinek - a speciális szakmája miatt - még annyi esélye se lenne a talpon maradásra mint nekem.

Így viszont 20 év után felemelt fővel, egyenes derékkal hagyhatom el az Ipart zsebemben az önkelégítésemmel.
(Mindez nem mond6tó el a volt ovimról akinek lekoptak az ízlelőbimbói.)
Az viszont biztos - és ezen jót röhögök - az új górénak nem kell eüpapírra költeni! :o>