trizs77 Creative Commons License 2022.08.05 -2 2 56014

Megette a fene ha egy Görögországból a nyári csúcsforgalomba Magyarországra hata felé tartó autósnak a szerb határ előtti 6-10 km-en jut csak eszébe, hogy dugó lehet a határnál.

 

Ha addig nem gondolkodott akkor álljon be a sor végére és várjon ott 10 órát.

 

Már a határ előtt kb. 80-100 km-re gondolkodni kell arról, hogy hol lehet, vagy hol célszerű letérni a pályáról, egy jobb megoldás reményében.

 

Azért vagyunk felnőttek.

Persze ha valaki a cél előtt 5-10 km-re még mindíg azt erőlteti a kocsiban lévő beszélgetésben, hogy :

 - ......"......Képzeld a szomszéd lánya teherbe esett, ...........mondtam is az anyjának miért nem vigyáz jobban a lányára............"

(megtörtént esett)

 

***

 

akkor mindegy.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

*** = Leírtam pontosan, hogyan kell Budapestről Brüsszelbe eljönni kocsival. 1380 km.= kb. 13-14 óra.

9 év alatt több tucat embernek elküldtem.

Volt benne egy olyan mondat is, hogy ha Linznél elkanyarodtál már jobbra Passau felé akkor kb. 700 km-t jössz egyenesen.

Ne kanyarod el semerre csak gyere egyenesen.

Ez kb. 6-7 óra vezetés.

 

De Köln előtt figyeljetek mert az A3-as autópályáról át kell térnetek az A4-es autópályára.

Kb. 630 km-k volt arra, hogy a nyílegyenes A3-son (német szakasz) megbeszéljék a szomszédék magán ügyeit.

 

De a feleségnek (Ő volt a navigátor) pont Köln előtt kellett belefognia abba, hogy férjét (aki vezetett) tájékoztassa a szomszéd kislány teherbe esésének általa ismert körülményeiről.

Persze, hogy nem kanyarodtak el, hanem tovább mentek egyenesen.

Kb. másfél óra múlva hívtak fel, hogy segítsek mert egyelőre nem tudják hol vannak.

 

S ők nem az ÉSZBONTOK című műsor kanapé szereplői voltak, hanem egy orvos házaspár.

 

Amikor sok órás késéssel megérkeztek hozzánk Brüsszelbe számon kértem Őnagyságát, hogy mi búbánatos...........ért pont akkor kell kezdeni mesélni a férjének amikor 6-7 óra egyenes vezetés után épp le kell térni az addigi útról ?

 

Tudod mit válaszolt ?

Már annyira untam azt a hosszú egyenest (Linz-Köln kb. 700 km) hogy gondoltam felélénkítem a kocsiban a hangulatot.

S ezt Ő komolyan is gondolta.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: NAR (56013)