nscatto1 Creative Commons License 2022.07.25 -3 0 112786

Nem az argo a probléma, hanem az, hogy szerintem van, ami nem fér bele egy közvetítésbe. A tegnapi nap egyik csúcsa a "kussolópont" szóösszetétel szökkent ki a szűkinges foga kerítésin. A szánalmas szóismétléses szókincs nem zseniális. Egy átlagnéző honnan tudja pl. mi az a szövkap? 

 

Talán túl fejlett az igazságérzetem, de zavar, amikor valaki szarul végzi a munkáját, és erre még büszke is. Az is zavar, hogy hülyének nézik a nézőt, mert azt hiszik, hogy három ördögös meg két sütis sztorival ki lehet elégíteni a csatornát nézőket. De mindegy is: azért, mert másik csatornákon sokkal szarabbak a közvetítések, örülni kellene annak, hogy ezek ketten csak kevésbé szarok? Szerintem ez nem megoldás. 

A bennfentes szó nem találó, de értem. Azonban nekem is jó hallani egy-egy közvetítésben, hogy pl. lesz nálunk Giro rajt, vagy Ati végre eligazol egy normálisabb csapathoz, stb. olyan hírek, amikhez a kommentátorok hamarabb jutnak hozzá a munkájuk miatt.

 

 

Még egyszer, mert talán átsiklottál fölötte: a kerékpárt közvetítő csapatból csak a szóban forgó kettős a problémás, a többiek jól végzik a munkájukat, és nem azért számláznak a cégnek, hogy elszórakozzanak órákat, és a szánalmas twitteres csapattól sütit kuncsorogjanak.

 

Ez egy egész olvasható írás arról, hogyan változtathatja meg egy kerékpárverseny az életet:

 

http://velo.hu/index.php?modul=blog&kod=596

 

 

Talán emiatt is zavar, hogy a két bunkó nem lehetőséget teremt a nézőknek arra, hogy szórakozzanak és kikapcsolódjanak, élvezzék a versenyt és átéljenek valamit abból, amit egy ilyen esemény jelent, hanem sütiznek és urazzák egymást, mert nekik ahhoz van kedvük.

Előzmény: _Haszi_ (112769)