Sz.Gyu Creative Commons License 2022.07.21 0 0 7364

PILÓTAJELÖLTEK FIGYELEM!

 

A MAB honlapján megjelent, hogy 2023 január végén a Nyíregyházi Egyetem indíthatja a Légijármű-vezetés felsőoktatási szakképzést. Azért "keresztfélévben" indul, hogy két nyári repülőtábor beleférjen a képzésbe.

 

Határozat részletes adatlap 

Határozatszám: 2022/6/VI/1/6

Határozattípus: szakindítás

Képzési szint: felsőoktatási szakképzés

MAB-kód: Fs290

Intézmény(ek): Nyíregyházi Egyetem

Tárgy: légijármű-vezetés felsőoktatási szakképzés indítás

Dátum: 2022-07-08

Szavazat: 15 igen, 0 nem

Döntés: támogatva

 

Ez négy féléves, nappali, önköltséges magyar nyelvű képzés, ami nem ad felsőfokú végzettséget, de ugyanazt az ATP(A) integrált pilótaképzést tartalmazza, mint a 7 féléves repülőmérnöki alapképzés. Ha valaki később meg akarja szerezni a repülőmérnöki diplomát, akkor a 210 kreditből mintegy 70 kreditet elismer az egyetem a felsőoktatási szakképzés alapján. Az önköltség kb. 22-23 millió forint lesz (ezután kerül meghatározásra), aminek a finanszírozására a jelenleg kamatmentes Diákhitel2 felvehető. A jelentkezés feltételei hasonlóak, mint a BSc képzésnél, azaz: legalább középfokú angol nyelvvizsga, megfelelés a repülőorvosi- és a pályaalkalmassági vizsgálaton, hasonló érettségi tárgyak, mint az alapképzésnél (itt is javasoljuk a matematika mellett a fizika vagy informatika tárgyat), viszont a minimális pontszám alacsonyabb: 240 pont és nem 280 pont.

A képzés és a jelentkezés részletes feltételei ősszel fognak megjelenni az egyetem honlapján: www.nye.hu

A képzés legalább 4 fő jelentkezése esetén indul.

 

AKIT ÉRDEKEL EZ A KÉPZÉSI FORMA, AZ IDŐBEN JELENTKEZZEN ÉS MENJEN EL REPÜLŐORVOSI VIZSGÁLATRA!

Előzmény: Sz.Gyu (7346)