emzeperxéc Creative Commons License 2022.07.21 0 2 690501

Hááát, Meloni egy eléggé "érdekes" jelenség, annyi biztos. 

 

Futólag belenéztem 1-2 mai olasz cikkbe, úgy néz ki a bankár mégis megbukott, de senki se tudja mi lesz most. A legtöbb voksot arra teszik, hogy Mattarella egy olyan megoldást választ, amiben a főbankár TELJES felhatalmazással qrmányozhat tovább egészen az új parlament felállásáig ami legkorábban valamikor október közepe, de az is lehetséges, hogy "technikai" qrmányként megpróbálják hatalomban tartani a mandátum tavaszi lejártáig. Utóbbi esetben nincs teljes felhatalmazás, bár az atomháborúra uszítás és a korlátlan migránsimport maradna. 

Állítólag az egyik fő töréspont a vöröscsillag és a bankár közt a háborús uszítás kérdése volt (a főbankár a zejuban az első számú háborús uszító, persze csak kócos borisz után, de ugye kócos borisz már nem zeju meg az is megbukott) a migrancsok becsónakázása is plafonon, szó szerint ezrével, szinte minden viharmentes napon. Állítólag salvini hajlandó lett volna maradni ha a kommunista gazember lamorgeset elzavarják és a Liga megkapja a tárcát, de a főbankár nem volt hajlandó még kommunikálni se a cucikon kívül senkivel, aztán tegnap este végleg be is tette a kaput a beszédével, ami még a  kreténrenzi szerint is arrogáns és pökhendi volt. (A lényege annyi volt, hogy mindenki kussoljon be, én vagyok a főnök és mindenki más meg fogja a pofáját és szavazzon meg mindent amit kiköpök.) 

Előzmény: Adad-nirari (690500)