jinjang Creative Commons License 2022.07.19 0 1 64825

"a második olimpiai arany után érezhetően tolták őt ki a sportból"

 

Ezt nagyon jól megfogalmaztad, nekem is ez volt az érzésem, és a mostani szabályváltozásoknál is ugyanez volt az első gondolatom. Nyilván nem jó az egy sportnak, ha valaki annyira magasra teszi a mércét, hogy az aztán nagyon sokáig felülmúlhatatlan lesz, de Yuzu annyival több volt, mit a pontjai, a rekordjai, az eredményei. Szerintem nagyon jó felé tolta volna a sportágat, ha nem ellene, hanem vele együtt dolgoztak volna a szabályokról döntők és a bírák.

De hát ez van, így is csodálatos karriere volt, mint versenyző, és mostantól sokkal egyszerűbb dolga lesz, sokkal jobban meg fogja tudni mutatni, mi is van benne. Csak attól tartok, hogy főleg Japánban fog maradni (már csak a Covid miatt is), és mi, külföldiek le fogunk maradni az előadásairól, mert csak helyi közvetítések lesznek. Élőben meg még kevesebb esély lesz látni.

Előzmény: goldenwing (64824)