szenyor Lopez Creative Commons License 2022.07.17 -2 2 16657

Köszönöm! Nem gondoltam, hogy ilyen részletes választ kapok ;) 

Nem értek az építészethez, viszont felmerült bennem pár gondolat:

- a templomok mindig körbe vannak kerítve, ergo nem közösségi helyként funkcionálnak elsősorban, hanem jól védhető erődítmények

- sokszor van egy belső fal vagy védelmi egység is. A külső és a belső között pedig tér, ami szemmel tartható

- a védett helység ritkán van középen, jellemzően a főbejárattal szemben, az ellenkező irány felé eltolva. Ez persze magyarázható azzal, hogy az épület előtt kell egy tér, hogy a tömegek elférjenek. Vagy hogy védelmi terület legyen...

 

Nemrég olvastam Daniken könyvét, az Ezékiel próféta űrhajója címűt. Ebben a Blumrich féle magyarázat van részletesebben kifejtve az űrhajót tekintve, viszont ami szerintem ennél is érdekesebb -vagy legalábbis egy másik rejtély- a templom, ahova Ezékielt elvitte valaki (?) és arról részletes leírást közöl. Nem csak leírást, de adatokat, méreteket is. Olyan részletességgel, hogy hol voltak falfülkék, hol milyen vastag a fal, stb. Ez önmagában is megdöbbentő (és persze kérdéses: miért tette? miért kellett lejegyeznie?). És hogy visszakanyarodjak az általad közölt alaprajzokhoz: i.e.2300 előttről beszélünk. Nem jövök azzal, hogy "az emberiség épp csak kilépett az ősközösségből", de mégis fura az, hogy ezek az épületek: zikkuratok, templomok előzmények nélküliek és mégis hasonló felépítésűek. Arról nem beszélve, hogy némelyik majdnem ötezer év távlatából megmaradt, amikor gondoljunk csak akár magyarországi párszáz éves romokra, amik ugyan szintén kőből épültek, mégis az enyészetté váltak. Arra akarok kilyukadni, hogy olyan tudásról tesznek tanúbizonyságot, aminek nem látszik előzménye. Gondolva akár a Nagy Piramis terhelés elosztó kamráira. A megfelelő alapozás, a megfelelő méretezés kinek a kútfőjéből származhatott?

 

Ha valakit érdekel az Ezékiel féle templom rekonstrukciós rajza, íme:

Szerintem érdemes a könyvet is elolvasni, ami ugyan danikenes, de ugyanakkor többféle teóriát próbál felállítani a rendelkezésre álló adatok alapján.

 

Egy kicsit erőltetett párhuzam, de érdekes: Fort Knox ma, az alaprajz hasonlít a régi templomohoz:

Ez a lépcső pedig parádés:

Előzmény: Annaem (16653)