tjutka Creative Commons License 2000.02.18 0 0 23
hello Stone, hogy ki ez az olasz es ki all mogotte, meg mindig nem tudom, de erdekelne. :)

Hogy az onkormanyzat milyen magatartast tanusit ebben az ugyben, az roppant erdekes.

Az egesz remalom, februar 11-en kezdodott a lakogyulesen.
Az olaszrol azt mondta, hogy nemcsak a neve uzleti titok, hanem az is, hogy melyik olasz varosban van ugyanilyen aquaparkja.
Elegedjunk meg azzal, hogy o meggyozodott, es higyjuk el neki. Na, en nem vagyok hiszekeny tipus, foleg nem neki szoktam mindent elhinni, ugyhogy felszolitottam a kepviselonket, hogy adja meg nekem az olasz nevet, jogom van megtudni.

Szerdan meg letagadta, hogy tudja.
Erre csutortok este az Elektroszignal elo teve adasaban, mint nyuszi a kalapbol elorant egy prospektust a pali olaszorszagi letesitmenyerol, nem erti, mi bajunk, ez is lakohazak kozott van, aztan ott senkinek semmi baja vele.
Mutat egy kepet a viziparkrol.
2 bajunk is van vele :

1. a kepen szep vizipark. A korulotte levo hazak lathatoan nem lakohazak, hanem apartmanhazak.

2. lathatoan szamitogepes grafika.

Az sem igaz, hogy nem tudni ki az olasz, mondja, s egy olaszosan hangzo nevet es varost bedob a kozeletbe. A baj ezzel az, hogy ha vki mond egy nevet, azt sem lehet leirni, mert nem lehet tudni egy adott massalhangzorol, hogy szimpla-e vagy dupla, de o raadasul suketnema es a beszedet nemigen erti senki. tolmacs szokott mellette lenni.

Ma reggel felhivjuk, hogy adja ide legyen szives a
prospektust. Nem lehet, mondja. Mondjuk, hogy akkor az olasz varost, es a pali nevet faxolja at.
Azt sem lehet, mondja. Nemi civakodas utan abban allapodunk meg, hogy megkerdezi elobb a jegyzot !!!! s ha megengedi, akkor atfaxolja.

Megengedte. Atjon egy fax. 16-an szerdan : a jegyzo valaszol neki a nevet illetoen.
(szoval szerda este mar tudta, de letagadta.)

na aszongya. A ceg neve ATLANTIKA S.r.1 (vagyl)
Lignado-sabiadoroban van a vizipark.

Nosza irany az altavista.
Lignado no found.

Sabiadoro : talalat. Lignanoban van.
Irany Lignano, megnezem, van aquapark. megnezem a terkepet. varoson kivul. csak egy nyil a terkepen, hogy arra van. Ramegyek az aquapark honlapjara. Preri. Semmilyen haz a kornyeken sincs. Meg apartmanok sem. Nem is hasonlit arra, amit a kepviselonk a teveben mutatott.

A polgarmester el sem ment a teve vitara.

Talan megerdemli a ket ur, hogy ideirjam a nevuket.

Polgarmester: Szegedi Sándor
Kepviselo Mikesy Gyorgy.
Aldassek a nevuk.

Előzmény: Stone (22)