nemkelltabu Creative Commons License 2022.07.12 0 0 172

Szép napot Mindenkinek!

 

Felhozom ezt a régi topicot, mert engem speciel ez a kérdés foglalkoztat leginkább egy esetleges istennel kapcsolatban.

Már majdnem nyitottam egy új, hasonló topicot, de aztán jó volt arra a megérzésemre hallgatni, hogy valószínűleg nincs új a nap alatt, és inkább a régi topicok között keresgéltem.

Természetesen igyekeztem átolvasni az eddigi hozzászólásokat, mielőtt felhoztam. A téma kissé szaggatott, mert sok hsz. ki van törölve, így sokszor nem lehet elolvasni az előzményt.

Számomra talán legérdekesebbnek bizonyult 'Fedora', ill. 'Req999' hozzászólók párbeszéde. Szerintem -sajnos- ez is ott csúszott félre, amikor Jézus személye létezésének hitelességére terelődött át a vita.

Úgy gondolom, isten, vagy isteni személyek létezését megvitatandó már van (legalább) egy -jelenleg is pörgő- másik topic.

Itt, ebben a topicban viszont inkább az istennek tulajdonított, morális természetű igazságosságról, avagy igazságtalanságokról kéne eszmét cserélni, függetlenül ezen isten(ek) létezésének hitelességétől. Vélem, hogy az egykori topicgazda szándéka is ez volt.

...

 

Majd mindjárt folytatnám is egy bejegyzéssel, hogy most éppen miről jutott mindez eszembe?

(Mert amúgy, mint fentebb utaltam is rá, nagyon sokszor eszembe jut e topic problémaköre.)