Desert Rat Creative Commons License 2022.06.28 0 1 180

Az még csak nem is kozmopolitizmus ha valaki más országban találja meg azt a helyet ahol szeretne élni - van is egy olyan unokám akinek Görögország a szülőföldje, de egyelőre máshol akar élni és egyelőre nem mondanám hogy kozmopolita. Az inkább kozmopolitizmus ha valaki sok helyen otthon érzi magát, ami nem akaratlagos hanem egy  magától belülről jövő érzés, hogy mintha mindig itt éltem volna és nagyon élhető barátságos hely - ez nálam tipikusan 2 hét után kezd kialakulni. Eddig  csak Belgiummal voltam csak úgy hogy ott nem tudnék élni mert hát autóval mentem keresztül át rajta, hosszú ronda és unalmas, de belátom jobban meg kéne ismerni, lehet hogy megszeretném, de szerencsére van sok más jó hely is tengerparttal, napsütéssel és kedves emberekkel. Szerintem nagyon sokat nyom a latba, hogy egy földrajzi helyen vagy egy kultúrában mi az amit szeretünk, és ez egyáltalán nem ugyanaz minden embernél, bár az iskolai/társadalmi idomítás mindent megtesz azért hogy egyenszabásúakat alakítson ki.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (179)