kaviat Creative Commons License 2000.02.15 0 0 1236
méltatlan vagyok ugyan a beszámolóra, de hogy szegény távolmaradó cimboráink és cimboralányaink se maradjanak le mindenről pár szóban összefoglalnám a pincesasolásunkat.

kezdés: szombat délután bekonnektáltunk Pendragonék járművébe /ezúton köszönöm meg Mamintinek és Pendragonnak, hogy megtürtek minket masinájukban! /. némi kis ország nézegetés közepette oda alakitottuk magunkat a Jókai térre /Gyöngyöstarján/ ahol a Lesz Vigasz nevü helyi mókaparadicsom elött vártunk a többiekre /kik ezalatt Gyöngyösön csekkoltak be a szállodába/. itt a várakozás örömére elkövettem némi hibát, mivel a local közértben sikerült vásárolnom némi gyomorelcsapó kajcsit /ez késöbb éreztette 6ását/. a népedelem hatalmas busz formályuvá kovertálódva érkezett+. némi furika után a temető mellett kovácsjános élt 99 évett feliratu márványpihenőjénél balrafordúlva találtunk rá célunkra.

borászat: jóval kisebbb hely mint amire számítottam /a kesztölci megalomán dimenziók után első pillanatra kicsinek tünt a Szőke birodalom, jóllehet eccerüen csak emberi léptékü/. közben kiderült hogy az a jókedélyü srác aki rögtön móka kacagás üzemmódban fogadott minket nem más mint Szőke Zoltán, Matyi bácsi fija. kabát lerak. első stáció a jó kis reduktív acéltartályok birodalma volt, ahol is 99es newborok gyöngyözték magukat poharainkba. első döbbenet, ez az új bor is zavaros, első ránézésre mosogatólé állagu. ízteszt után teljes pálfordulás következett be /nem csak én fordúltam meg/, fantasztikus íz, bár a mester szerint jóval kevesebb gyümölcs van benne, viszont sokkal testesebb bor lesz. 99es év rulez !:)).. chardonay, kékfrankos, cabsauv jáccott - utóbbi teljesen kész bor 6ását kelltette, persze némi kis sav igazgatta még nyelvünket.

kaja: mikor az udvarban kószáltunk egy hatalmas üst már előre vetitette árnyékát magvas tartalmu kajánknak. némi erősitéssel /erősitett dúraluminium paprikákkal/ feltüzelt gulyás méltó ívet húzott a felszolgált borok fölé

a show kezdetét vette: jobbnál jobb fehér majd piros borok ereszkedtek le torkainkon /míg én a siekres gyomorterhelésem miatt hamar elnehezültem :(../.. újborok, 98as chardonnay, régebbi borok követték 1mást. közben 1 - 2 rövid anekdóta erejéig közénk ereszkedett Matyi bácsi is hogy elmesélje a királyleányka termesztésének nehézségeit. nálam avatottabb ízlelésü kollégák remélem pontos borleltárat készítenek majd. iszonyatosan sok bort hoztak asztalunkhoz.

pincejárás: pár hozzászólással ezelött emlitett pinceimustra méltó koronázása volt a napnak. a cimke nélküli kisérleti bor, a 93as cavsauv teljes letargiába döntötte a társaságot, mivel mindannyian belegondoltunk hogy ilyen bort soha az életben nem fogunk már inni...

kalandok Gyöngyösön: szállásunkra visszaindútunk, némi kis bóklászás plusz behajtani tilos tábla után /magyarázkodás rendőrbácsinak/ ráleltünk szállodánkra. szoba elfogad6ó, bár magam be kell vallanom nem vagyok egy könnyen elengedem magam idegen helyen tipus... nagy alvás, reggeli /zuzmó mestert elhagytuk - szerencséjére így tudott bort venni :))/

kigurulás a pincészetbe /de mivel idő jáccott annyira korán értünk ki hogy senkit se találtunk/. majd irány haza.. így viszont van apropó e kellemes vendégörvendeztető hely töbszörös felkeresésére

.kav]4t r.e.b.