Törölt nick Creative Commons License 2022.06.09 0 0 23

Tiszteletem! A 67/5-ös Basyanovskiy gulág temetőjéről vagy úgy ánblokk bármelyikről nem tudja valaki hol találok infót? Az adatbazisokonline.hu oldalon több, mint 200 katonát találtam akiknek 2 papírjuk van mi szerint a 62-es Nekrylovo táborból 1943.03.18-án átszállították őket a 67/5-ös táborba. Aztán jönnek az 1946-ban íródott iratok mi szerint a 84. táborban haltak meg ami Asbest városához tartozott. Utána jártam és a 67/5-ös tábor a halál helyszín nem Asbest mivel a 46-os iratok az összevonás után készültek mikor a 67/5 tábor megszünt és a Монетно-Лосиновский 84. gulág Asbest névre lett keresztelve és magába foglalta a környező táborokat is. Esetleg ha valaki hasonló cipőben járna talán hasznára válhat ez a kis információ.

 

A 67/5-ös gulág nagy érdekeltséget mutat az olaszok körében, ők rendelkeznek hadifogoly temetővel is. Magyar hadifogoly temetőt/emlékművet egyedül Asbesten találtam a katonakagulagon weboldalnak köszönhetően, de akik ott nyugszanak eredendően a 84-es tábor tagjai lehettek főleg, hogy a 67/5 és 84 között légvonalban több, mint 150 km a távolság.