Thomas Creative Commons License 2000.02.11 0 0 296
Mint jeleztem a Fokker 50 az utolso 20 meterig doballodzott, kereste - letolt orral - a kifutot es igyekezett iranyban maradni, majd eloszor a jobb kerek erintette a kifutot, majd a bal (vagy meg az orrfuto eloszor?!? es ezutan sem tette ra a sulyt a pilota csak amikor mar lelassultunk. Szoval ugy mentunk mint vizes fuben a macska felemelt hassal. Szerintem szenzaciosan tsinalta. Gondolom vegig atstartolasra keszulve. Abszolut finoman.
Tavaly malyusban (19) viszont a finair az utolso 3-5 m-t 0 ido alatt tette meg fuggolegesen, igaz ekkor igen meleg volt, lehet, hogy a beton folott ritka volt a levego.
Volt nemi csond a talajfogasnal.

Viszont a fentiek is jelzik, hogy a szerencsetlenseg es a szerencse kozott csak pici idoszelet ill. kulonbseg van.

Elso repuloutamon, BP-Moszkva, ejszaka a gep utodott egy nagyot es elkezdett remegni. No mint nagylegeny felalltam es elkezdtem keszulodni a kiszallashoz. A mellettem ulo lany (kovetsegi orvos lanya) visszahuzott es falfeheren kozolte, meg van egy orank Moszkvaig...
Joanyam a lany anyja mellett ult es egymas kezet fogtak....
Egy ora Moszkva feletti korozes utan leszaltunk. (Januar 9)
Egy palya uzemelt, az is jeges. Azert az ulesek nem szakadtak ki a helyukbol.
Viszont a gep alighanem futomuves lett. Kesobb tudtam meg, hogy, ha jol emlekszem a Ki fog itt repulni c. konyvbol, hogy jegre igy kell letenni a gepet, kemenyen.

A transzfer gep masnap ment "Leningradba" (ugye mily szep nev) felhoalap max 50 m.
Gep sullyed, percekig a tejfölben, en a szarny mogott, hirtelen meglatom a "Kievi palyaudvart" alattunk, fel masodperc utan a pilota is, megsem ide szaltunk le. :)))
Joanyam mint volt vitorlazorepulo visszafelere atcserelte a jegyet vonatra. Egy utitarsunk elmeselte, hogy par honapja a szeme elott zuhant le a menyasszonya de errol a Nepszabi nem irt akkor.....:(((

Szerintem egyebkent az Aeroflotos pilotak igen jok, csak a gepek ill. kiszolgalas , vagy az uzemanyag hianyzik.
85-ben Jerevanban szinten ejjel egy viharban villamlas kozepette keresett egy lyukat a felhon a pilota es egereszolyv modra szaltunk le. Klassz volt a szabadeses...:))))

Bocs ha off voltam, ugyanis mindezeket tuleltem, ambar nehez az igazirol beszamolni, ha csak nem van odaatra is ISDN....