freeze flash Creative Commons License 2000.02.07 0 0 931
Kedves Kálmán!
:-))))))))

"2.Nem biztos, hogy vesz autót, de akinek van, az áttér arra, mert ha 2 fő utazik, már a busznál olcsóbb!! A vonat 3 fő együttutazásakor még versenyképes lehet az autónál: kényelem, stb. Ehhez azonban arra van szükség, hogy normális szolgáltatást lehessen nyújtani. ( Pl. jó csatlakozások, tiszta és pontos vonatok, normális utaskiszolgálás.)"

/Bocsi: SZVSZ a buszjegy relatíve olcsóbb a vasútnál bizonyos vonalakon - nem véletlenül!!!!! - , de ne legyen olcsóbb.../
Vonat, 3 fő, versenyképes?! Kényelem????!!!! :-OOOO K-é-n-y-e-l-e-m ????
Te nem vagy magadnál!!!! Bocs. Ne pl. egy Trabanthoz mérd... Bocsánatot kérek a Trabant tulajdonosoktól!!! Bocs, de _mi_ ebben a kényelem? :-DDDDDDD
Most nekem abban szerinted mi lenne a kényelmes ?! :-O és gazdaságos, ha mondjuk Anyámhoz utaznánk Győr-Sopron megyébe, hogy + feleség + két kölök + csomagok kibumlizunk innen BKV-val a pályaudvarra /taxi nem játszik ugye ebben az esetben, habár _sokat_ járok vele, mert az felnyomná az üsszehasonlítási költségeket... :-)))/, ez kb. min. 1,5 óra lenne. Elmegyünk oda, ahova akarunk, koszosan, büdösen megérkezünk kb. 2,6 óra múlva, majd némi cipekedés árán újabb fél óra után odaérünk Anyámhoz. Mindezt qrva drágán.
Ehelyett sajnos beülünk az autóba csomagostól, és háztól-házig 1 óra 45 perc alatt /nem egészen szabályosan, de nem is mondja azt a bakter, hogy legel a tehén/ odaérünk, ahova kell. Kevesebbért. Most akkor kérlek, magyarázd már el nekem, miért menjek vasúttal?!
Tényleg kíváncsi lennék az indokaidra!!!
Tedd meg, hogy válaszolsz erre, jó? :-)))))))
Egyszer !!!!!!!!!!! a fiam kérésére megtettem, vonatoztunk. Miután félóránként kellett a gyerekeken a ruhát cserélni, mert olyan redvás lett az állítólagos "első osztályon", hogy nem mertem kiengedni őket a folyosóra, a feleségem kabátja, ami véletlenül beért az ülés karfája és az ajtófal közé, olyan szinten lett olajos, hogy kidobtuk, akkor most újfent megkérdem: MI A JÓ BÜDÖS FRANCÉRT JÁRJAK VASÚTON?! Drága, és _sz@r_. Bocs, de ez az igazság.
És erről _nem_csak_a_vezetők_tehetnek_.
Amikor a krokodillehelletű kaller megkérdezi a láthatóan éppen totyogó lányomról, meg a másfél évvel idősebb fiamról, hogy nem múltak el már "ezek" hat évesek, tudod, akkor legszívesebben lebontottam volna a pofáját...

Mint többször említettem: anyai Nagyapám Vasutas volt.
Ahogy Te is írtad: akkor még volt becsülete ennek a szakmának.
Most már konvergál a nullához. Sőt.
És Ti ebben erősen közrejátszotok. Gondolom én.

Üdv
freeze flash

/Mellesleg a fő szagszervezeti vezetőitekről alkotott véleményedet SZVSZ jó lenne nem ilyen sűrűn változtatni... :-))))))))))/

Előzmény: kkalmi (919)