titulus Creative Commons License 2022.05.11 0 0 85871

Sziasztok! Nem olyan rég volt pár útkereső kérdésem itt a fórumon, amiket tettek követtek. Eladtam egy vázváltós Malit, és megvettem a korábban belinkelt RSX szettes Meridát. Sok tapasztalatot nem szereztem még azóta vele, de azért megosztanám veletek (egy pár kérdéssel kiegészítve). Szóval a bringa nagyon szép, újszerű állapotú, és a nem rá való ülés leszedésével 70 ezerért oda is adta a tulaj (szerencsére nekem otthon volt egy országúti nyergem). A hirdetéshez képest azonban volt két jelentős eltérés. Az egyik, hogy nem 2x7-es, hanem 2x8-as RSX váltó van rajta. Ez alkatrész utánpótlás/helyettesíthetőség szempontjából gondolom jó hír? A rossz hír viszont (amit először nem vettem észre, vagy talán a birtoklási vágy miatt nem akartam észre venni, hogy a vázméret nem 54-es, ahogy a hirdetésben állt, hanem 58-as) Már elhoztam, amikor eszembe jutott lemérni. Ennek ellenére nem érzem kényelmetlennek, sőt kényelmesebbnek tűnik a pozíció rajta, mint az 53 cm-es Malin. Valószínűleg azért, mert jobban egyvonalban van az ülés és a kormány, ami légellenállás szempontjából kedvezőtlenebb?

Fékek váltók nagyon szépen működnek, nincsenek elhasználva. Ami furcsaságot észleltem, hogy elől a kar háromszori elfordításával lehet a kis kerékről a nagyra váltani, de a harmadik elfordításnál már nem lehet annyit húzni, hogy harmadszor is kattanjon... szerintetek ez így normális? A másik dolog, amit egy picit zavar, hogy az első kerék megpörgetve nagyon hamar megáll (fékek nem érnek bele). Az agyakon nincs matrica, szerintetek ilyenkor, hogyan lehet beazonosítani? Még arra tudnék gondolni, hogy az első tengely végeken lévő porvédőknek lehet szerepe a lassulásban? A felnik egyébként Ambrosio gyártmányúak, nem tudom ebből lehet-e bármilyen következtetést levonni az agyakra vonatkozóan. Egyébként mivel ilyen jelentős eltérések vannak a hirdetés és a valós állapot között, már abban is elbizonytalanodtam, hogy Merida gyártmány ez a bringa, de bárhogy is keresgélek a neten "Harley-Davidson"-os feliratú Meridát (vagy más gyártmányú) bringát nem találok. Szóval ezek jelenleg az örömeim/aggodalmaim. :-) Örömmel veszem, ha valaki megosztja a gondolatait a leírtakkal kapcsolatban.