Törölt nick Creative Commons License 2022.04.28 0 0 644

Hali Mindenkinek :-)

 

Most talaltam meg ezt a topikot, es egy halreceptet szeretnek leirni, ma csinaltam, egy nick kollega mondta meg a nevet magyarul, a hal neve > Kék Maréna, a nemet neve: Balchen.

 

No, ket szemelyre csinaltam, ugy rendeltem meg a halat, evente kb 3-4 szer csinalom, mi aranylag sok halat eszünk, igy ez is idönkent sorra kerül:

 

2 db  60-70-dekas halat rendeltem, mar kibelezve konyhakeszre, mindkettö csak  egy hajszallal több volt mint a 70 deka, tehat pont az  volt amit szerettem volna.

 

Hozzavalok a halon kivül:

 

a) - 1 kicsit nagyobb foghagyma gerezd,  so, bors, 4-6 Salbei level (ennek sem tudom a nevet magyarul sajnos), es 2 db közepes baberlevel egyszer, aztan >

 

b) - 3 foghagyma gerezd, 3-4-5  evökanal un letisztitott vaj (un Butterschmalz), kb  4 deci feherbor (nem edes), kis szerecsendio ami majd reszelve lesz kicsit, 2-3 Thymian agacska (nekem van a kertben), 2-3 kis petrezselyem szar, leveles, hosszu szar nem kell, 1 kaveskanal szaritott majoranna, inkabb csapott mint nagyon pupus, es kb 3 deci tejszin.

 

No, a sütöt bekapcsolni, en kb 220 fokra kapcsoltam be, a megpucoltan vett ket halat hidegvizzel kivül belül kiöbliteni, konyha papirtörlövel szarazra törölni, egy kis cseszebe vagy talkaba az a) megpucolt foghagymat belenyomni foghagyma nyomoval, keves so hozza (en fel kicsi kaveskanal sot tettem hozza), összekeverni, majd ezzel a halaknak a belsejet bedörzsölni, majd a halakat mindket oldalon kb 1- masfel centi melysegben bevagdosni 5-6-7 szer, a hal böret so-borssal könnyen (es nem sokkal) bedörzsölni, a baberleveleket összetörni, a Salbei leveleket kicsire cuflazni, es mindkettöt a vagasokba beletenni.

 

No, nekem van egy nagyobb keramia talam, teglalap alaku, a sütöbe is be lehet tenni, ebbe bele a letisztitott vaj, be a sütöbe megolvasztani, talat kivenni, bele a ket hal, most mar közepesre kapcsolni a sütöt, es idönkent a halat a vajjal meglocsolni, es neha forditani.

 

Közben a feherbort felfözni, ebbe kis szerecsendiot reszelni, mondjuk 3-4x meghuzni a diot a kis reszelön,  kis so es bors,  a b) ben levö fokhagymakat pucolni, pelenyomni a borba, bele a b)-ben emlitett füszerek, bele a keramia formaba a halhoz, vissza a sütöbe, a halakat közben locsolni a level, es addig hagyni a sütöben amig a hal körüli le kb a felere le nem redukalodik. Ezutan a sütöt a maximumra fölül felkapcsolni (also marad közepes), bele a lebe a tejszin, es addig sütni most mar a halat, amig nem lesz un Krusteja, vagyis egy jol megsült böre (amig a Kruste keszül, akkor mar a halat nem kell forgatni)

 

Rizzsel ettük a halat.