Al-fan Creative Commons License 2000.02.02 0 0 158
Kakimuki !
Én a magam részéről debütáns vagyok ugyan a fórumon, de a szívem régóta az Alfákért /és a többi olaszokért is/ dobog. Egy hónapja boldog tulajdonosa vagyok egy 145-ösnek. Hidd el, nem "csak" 1.6 az a motor... Bár igaz, ez már nem a boxer, te pedig nem említetted, a kiszemelt példány milyen motorral szerelt.
A lényeg : a szervíz intervallum 20 ezer Km , ennyi van a szervízkönyvben, legalábbis az újabbakban. Ha a kinézett darab szervízkönyves, kérd el, benne van minden, amire kiváncsi lehetsz. Sok függ viszont a felhasznált olaj minőségétől, mert szerintem az olajcsere 20 ezrenként , zömében városi forgalomban csak nagyon jó olajjal megy el. /Selénia ??/A garancia 100.000 KM de max 1 év. Nem tudom mióta működik a 3 éves ALFA -Contact, amely egy kedvezményekre jogosító assistance szolgáltatás. Azért remélhetőleg erre az első három évben nem lesz szükség. A garancia, amennyiben a feltételek megvannak /vezetett szervízkönyv / megvannak, nem függ a tulajdonosok számától. Az árak ? Én erre nem tudok pontosan mondani semmit, de az alap Punto 55S, amikor a szokásos "semmit" csinálták a kötelezőn , kb. 35 ezerbe került. Nomost ezek nem FIAT árban dolgoznak...
Azért a másik autóhoz /Suzuki/ nem lehet hasonlítani, szerintem semmiben. Sem árban, sem fenntartási költségben, de élményben sem ! Én úgy hiszem, ALFÁT venni annak szabad, aki szeretni tudja és elnézi neki egy- két kisebb hibáját is. A Suzuki elvisz, ahová kell, csak nem úgy ...
Előzmény: Kakimuki (157)