Béci 72 Creative Commons License 2022.04.18 0 0 9853

Ezt a szabályt,hogy B kategóriával nem léphetsz át elvileg a határon,hidd el,nem mi találtuk ki.Én tényleg csak azért csináltam meg a C-t is,mert több oktatótól is ezt az infót kaptam.A hajózás szerencsén is múlik,ami nem csak abban merül ki,hogy kifogsz-e egy többméteres döghullámot,hanem ,hogy épp mikor állítanak meg,és milyen kötelező felszerelést kérnek tőled.Én ezt már úgymond elengedtem,hisz egy 3,80-as gumicsónakba,aminek belmérete kb.2,8x0,9 méter képtelenség mindent bepakolni a kaja,víz,benzin,ruha stb.mellé,amit a görög,montenegroi,horvát hatóságok kérhetnek.

Montenegroban pl.ellenőrzik a matricát(ami ott még ténylegesen egy matrica,és a bejelentkezéskor adják,egyik felét ráragasztják a bejelentkező dokumentumra,másik felét meg a hajóra kell ragasztani).

Pl.az utolsó horvát falu,Molunat után a hegyen van egy radar,amivel simán látják,hogy ki megy át a határon.

Montenegroból Albánia felé Bar-ban ki kell jelentkezned.Utána hivatalosan már meg sem állhatsz addig a kikötőig,amit beírtál a kijelentkezéskor,hiába van ott még pl.Ulcinj város.

Engem a montenegroi-albán határ környékén egy kb.500 lóerős ribbel "elkaptak".Messziről láttam,hogy megindultak felém,mert egy árva lélek nem volt arra,így már alapjáraton pöfögve vártam őket.Itt átadtam nekik a dossziémat a dokumentumokkal,de rögtön a matricát kereste a csónakon,meg a kijelentkezési papírt.Amúgy minden rendben volt,és jó utat kívántak.Ha az emailed nyilvános,akkor a vitorlás srác elérhetőségét megírom.Egy haverom görög lajstromszámos ribjét a volosi-öbölben igazoltatta a parti őrség 100 méterre a parttól,és megbüntették ,mert nem volt nála 4 db.jelzőrakéta,meg kb.ugyanennyi nappali füstjelző.Másnap be kellett mennie a kapitányságra,és bemutatni a dolgokat...

Előzmény: InteriorLulu (9852)