VMax Creative Commons License 2000.01.31 0 0 151
Hali Muki!

Nekem volt (van) mindketto. Volt egy 3 ajtos uj Swifte, de nem igazan szerette, ha a csalad meg a legfrissebb Metro-bevasarlas egyszerre belekerult. Gyanitom, hogy mivel sokat mentem vele igy megpakolva, ezert repedhetett el a B oszlop a 11 honapos auton. Garanciaban flexeltek meg hegesztettek volna, ugyhogy eladasra kerult. Egyebkent nagyon szerettem, motorikusan popec volt. Igaz, hogy a 8 literes fogyasztas azert megvolt varosban.

Most egy 145-os 1.6TS Alfat nyuzok, mint tudod ez a 146-os 3 ajtos kivitele. Ebben mar a soros 4 hengeres motor van, de korbeneztem egyeb 145/6-ok tajekan is. A boxer elvileg tobbet fogyaszt, raadasul az 1.7-es a QV(bocsi, ti) utani legsportosabb kivitel volt a boxerkorszakban, szoval iff azt fog. Ha jol emlekszem, 110-120 LE koruli teljesitmenye van, az 1.6 beoxernek 103LE.
Viszont gyonyoru hangja van :)) Amit en neztem, azaz hallottam, az altalam kiszemelt 146-nak a kipuffja eresztett valahol (az 97-es volt!) a kati utan. Ugy latszik a kipuff nem tul tartos, bar lehet, hogy ez csak egyedi volt. Hogy megbizhato-e... attol fugg hogyan vezettek... persze erre minden kereskedo ravagja a nagypapat. Erdemes megnezni az elso fektarcsakat, nincsenek-e barazdak rajta (ujjal erehetoekre gondolok) ill. a motort celszeru meghallgatni, nincs-e vmi csapagyhang (egy leendo 145 TS-nel jott olyan szornyu pediodikus csapagyhang, es nagyon fajt a szivem a kocsiert (8x16-os OZ felnik, eibach ultetes, Remus) de emiatt ott kellett hagynom, persze az ilyen cicomak eleve utalhatnak a hasznalatra)

Szerviz: jo, ha velet elott azert megnezi valami ismeros szaki, de az olajcsere nem egy nagy etwas, otthon is el lehet intezni (ha van aknad) igy csak a 4-5 liter meg a szuro. Kesobb persze esedekes a vezermuszij(lanc? nem tudom..) csere, na ehhez mar szeviz kell, hogy mennyibe lehet, no idea....
Karcolas: a zsir uj 145-ost az elso heten meghuzta valaki.... eppcsakhogy, de eleg volt egy 40ezres szamlara (oke, metalfeny dragabb)
Lopas: tetess bele sebvaltozarat, kormanyzarat, rejtett kapcsolot... ez meg elviselheto kiadas. Sajnos itt mar nem eleg kivenni az osztofejbol a pipat :(((
Na ugy ennyi jutott eszembe....
De ha alfat veszel, szamits ra, hogy a lampanal a legtobb halando erofitoagtani akar majd... de en ugy veszem eszre hogy rolunk azert nem alakult ki olyan negativ eloitelet, mint pl. a BMW-s "csavokrol".

Előzmény: Kakimuki (148)