Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2022.04.12 0 0 121

A metformin (hatóanyag) mindenképpen elsőként választandó gyógyszeres th. és jó, ha tudod, hogy daganat-ellenes hatása is van - bizonyítottan. Ú.n. "bázis-terápia". Általában 2x, de akár napi 3x is szükséges lehet szedni. Plusz,  - mondom - XR (extended release) verziója is létezik. Szerintem ez utóbbi jobban tolerálható. Ha csak napi 1-et bírsz szedni, akkor az mindenképpen XR legyen, - szerintem. Viszont az értékeidhez ez nem lesz elég; Sem 1x1000mg, sem 1x500 XR. Kell valamivel kombinálni, vagy, ha egyáltalán nem bírod akkor pedig a korábban leírt korszerű készítményeket kell helyette kapnod. Sajnos, valóban csak hosszabb metforminos "sikertelenség" és dokumerntált mellékhatások esetén finanszírozza a TB ezeket és még úgy sem olcsóak.

 

Most vizet prédikálok.... mert én sem bírtam a metformint. De az én panaszom más jellegű volt (nem publikus). Azok a panaszok, amiket írtál: nem annyira hatóanyag, mint inkább a csökkenő (bár még mindig magas) "új" vc. értékeiddel + kardiális problémáiddal (+ stressz) lehetnek összefüggésben. 

Én úgy látom.

 

Mizújs a háziorvosoddal? Ő is hozzátehet a dolgokhoz. Igaz szakorvosi javaslatos gysz-t ő sem rendelhet.

Előzmény: proszim (120)