OZ Juice Creative Commons License 2022.04.05 0 0 38797

Én már ott elvesztettem a fonalat, hogy az előválasztás 1. fordulójában a 2. helyen végző Karácsony, aki szinte tuti befutónak tűnt a 2. fordulóban, miért kezdett el a 3. helyezett MZP-vel tárgyalgatni, majd felajánlani ezt meg azt, végül pedig visszalépni a javára

 

Mert megérezték a szelet, azt a dinamikát, hogy mekkora kibaszott igény van a teljes társadalomban, de leginkább az ellenzékiben a z új, külső szereplőkre, azokra, akik még nem politikai hullák. Karácsony ezzel foglalkozott egész életében, tudja pontosan, hogy választást csak akkor lehet nyerni, ha előbb az ellenzéket cserélik le. Az más kérdés - és szerintem erre nagyon hamar rájöttek - hogy MZP tökéletesen alkalmatlan. Így jobb híján a politikai túlélés választották. (nagy bölcsen...). 

 

A 2/3-ad nekik hosszútávon nem árt, hiszen erősíti a diktátoros narratívájukat. Beleszólni úgysem tudtak volna semmibe akkor sem, ha a Fidesznek csak egyszerű többsége van....

 

"Vajon kormányzás esetén mi történt volna"

Szerintem MZP sosem lett volna miniszterelnök, meg sem választották volna. Az lett volna a duma, hogy a válság miatt szakértő kormányzás kell és megalakul a második Bajnai kormány. (persze ez csak az én feltételezésem). 

 

 

Előzmény: Tonio 2.0 (38787)